image

Batman Üniversitesi, Batman Belediyesi ve Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları" kapsamında yeni dönem için iş birliği protokolü imzalandı.

Batman Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine; Vali Ekrem Canalp, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve akademisyenler katıldı.

Törende bir sunum yapan Rektör Prof. Dr. İdris Demir, Üniversitede yaptıkları faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ardından kısa bir konuşma yapan Vali Ekrem Canalp, eğitimin önemine dikkat çekti.

Bugün günümüzde en önemli şeyin ilim olduğunu vurgulayan Canalp, "Bugün Batman için de geçerli bu, Türkiye için de geçerli olan ve dünyanın neresine giderseniz gidin aynı şey geçerlidir. İnsanların ellerindeki en önemli imkân eğitimdir. Eğitim ile insanlar köylüyken kentli olabiliyor." dedi.

Eğitimle insanların cahil iken âlim olabildiğini ifade eden Canalp, "Eğitim ile insanlar fakir iken zengin olabiliyor. Eğitim sizi olduğunuz gibi kabullenmenizin önündeki en büyük imkandır. Olanı kabullenmeyebilirsiniz, değiştirmek isteyebilirsiniz, kendinizi geliştirmek istetebilirsiniz. Belki kabuğunuzu kırmak isteyebilirsiniz. Bunun için elimizdeki en önemli imkân eğitimdir. Dünde öyleydi bugünde." diye konuştu. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *