İmsak: Güneş:
4 °C
asd
Advert

KÖŞE YAZARLARI

 • EĞİTİM-BİR-SEN YENİ BAŞKANINI SEÇİYOR

  EĞİTİM-BİR-SEN YENİ BAŞKANINI SEÇİYOR

  Eğitim-Bir-Sen Batman Şube Başkanlığı için sandık başına giden eğitimciler, yeni başkanlarını seçmek için oy kullanmaya başladılar.

 • Batmanlı Tanınan Âlim Bilgin: Ölçü Ve Tartıda Hile Büyük Günah

  Batmanlı Tanınan Âlim Bilgin: Ölçü Ve Tartıda Hile Büyük Günah

  Ölçü ve tartıda hile yapılmasının sosyal hayatın tüm alanları ve yönleriyle alakalı olduğunu söyleyen Batmanlı tanınan Âlim Molla Muhammed Bilgin, bunları gizlemenin ve yerlerini değiştirmenin haram ve emek hırsızlığı olduğunu söyledi.

 • Uzmanlar: Grip Aşısı İçin En Uygun Mevsimdeyiz

  Uzmanlar: Grip Aşısı İçin En Uygun Mevsimdeyiz

  Sonbaharın gelmesiyle birlikte hastanelerin acil bölümlerinde soğuk algınlığı nedeniyle yaşanan yoğunluk her geçen gün artarken uzmanlar bu yoğunluğun artmaması için uyarılarda grip aşısı tavsiye ediyor.

 • YAĞ VE PİRİNÇ KUYRUĞU İŞKENCEYE DÖNÜŞTÜ

  YAĞ VE PİRİNÇ KUYRUĞU İŞKENCEYE DÖNÜŞTÜ

  TMO mağazasının önünde ucuz yağ ve pirinç almak için kuyruğa giren vatandaşlar güneşin altında saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar.

 • CAMİLERİN GİDERLERİ GENEL BÜTÇEDEN KARŞILANSIN

  CAMİLERİN GİDERLERİ GENEL BÜTÇEDEN KARŞILANSIN

  Başta Batman olmak üzere bölge genelinde elektrik borçları gerekçesiyle camilerin elektriklerinin kesilmesine tepki gösteren Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Ahmet Cihan, camilerin tüm giderlerinin genel bütçeden karşılanması gerektiğini söyledi.

 • GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ

  GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ

  Batman Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde konuşan Rektör Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerin akademik yeterliliklerini artırmak ve onları geleceğe donanımlı bireyler olarak hazırlamak istediklerini söyledi.

 • BAŞÖRTÜSÜ SERBESTLİĞİ KANUN GÜVENCESİNE ALINSIN

  BAŞÖRTÜSÜ SERBESTLİĞİ KANUN GÜVENCESİNE ALINSIN

  TESSEP Batman İl Temsilciliği, kamuda yönetmelikle serbest olan başörtüsünün olası bir yönetim değişikliğinde yeniden yasaklanmaması için konunun yetkili mercilere ulaştırılması adına STK'lara kamuoyu oluşturma çağrısında bulundu.

 • SİGORTA PRİMİ KONUSUNDA ESNAFA DESTEK OLUNSUN

  SİGORTA PRİMİ KONUSUNDA ESNAFA DESTEK OLUNSUN

  ‘Sigorta primi’ konusunda özellikle küçük esnafın sıkıntı yaşadığını belirten Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Çiftçi, hükümete çağrıda bulunarak esnafa destek olunmasını istedi.

 • YÜZLERCE AİLEYE KIRMIZI ET

  YÜZLERCE AİLEYE KIRMIZI ET

  Batman Umut Kervanı, hayırseverlerin bağışladığı adak, şükür, sadaka ve akika kurbanlarını kentteki yetim ve ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

 • HER KIŞ ESNAFI MAĞDUR ETMEKTEN VAZGEÇİN

  HER KIŞ ESNAFI MAĞDUR ETMEKTEN VAZGEÇİN

  Her yıl havaların soğumasıyla birlikte çarşıda sık sık elektrik kesintilerinin yaşanmaya başladığını belirten Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, TEDAŞ’a tepki göstererek her kış esnafı mağdur etmekten vazgeçmelerini istedi.