Öğle: İkindi:
4 °C
asd

KÖŞE YAZARLARI

 • AKSA FM’DEN GÜN BOYU KUR’AN ZİYAFETİ

  AKSA FM’DEN GÜN BOYU KUR’AN ZİYAFETİ

  İlimizde yayın yapan AKSA FM, Türkiye’de İslami çerçevede yayın yapan 9 radyo ile birlikte tüm gün İsveç’te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına karşılık 24 saat kesintisiz Kur'an tilaveti yayınladı.

 • MUHTAÇ AİLELERE KANDİL HEDİYESİ

  MUHTAÇ AİLELERE KANDİL HEDİYESİ

  Batman Umut Kervanı, mübarek üç aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla 550 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kırmızı et yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

 • BATMAN’A YAĞIŞ GELİYOR

  BATMAN’A YAĞIŞ GELİYOR

  Aylardır doğru dürüst yağışın olmadığı ve kuraklık tehlikesinin sürdüğü Batman ve çevresinde günler sürecek yağış bekleniyor.

 • REGAİB GECESİ İLE YENİDEN DİRİLELİM!

  REGAİB GECESİ İLE YENİDEN DİRİLELİM!

  İdrak edilecek olan Regaib Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, Regaib gecesinin hayata yeniden başlamak isteyenler için bir fırsat, bir yeniden dirilme imkânı olduğunu belirtti.

 • 30 Yıldır Su Sayaçlarını Test Ediyor

  30 Yıldır Su Sayaçlarını Test Ediyor

  Su tesisat ustası olarak başladığı mesleğe 1998 yılında Su Sayaçları Tamir, Bakım, Ayar ve Yetkili Test İstasyonu kurarak mesleğine devam ettiğini söyleyen Mehmet Cemal Ersöz (63) su sayaçlarında yaşanan arızalar hakkında vatandaşlara tavsiyelerde bulundu.

 • Vali Canalp: BATMAN DÜNYAYA ÖRNEK OLDU

  Vali Canalp: BATMAN DÜNYAYA ÖRNEK OLDU

  Vali Ekrem Canalp basın ziyaretleri kapsamında Batman Basın Konseyi’ni ziyaretinde Kur'an Nesli Platformu tarafından Batman'da düzenlenen "Kur'an'a Sahip Çık" mitingiyle bütün Türkiye’ye hatta dünyaya örnek olduğunu söyledi.

 • “ARABOKÇİLER” ARTIK GEÇİNEMİYOR

  “ARABOKÇİLER” ARTIK GEÇİNEMİYOR

  Şehrin eskiden beri yüklerini taşıyan üç tekerlekli nakliyeciler yaşanan zamlardan sonra vatandaşların kendi eşyalarını kendilerinin taşımaya başladığını, kendilerini tercih etmediğini, böyle giderse bu mesleğin biteceğini söylediler.

 • Siyasi Parti, STK Ve Sanatçılardan Kur

  Siyasi Parti, STK Ve Sanatçılardan Kur'an Düşmanlığına Sert Tepki

  Kur'an Nesli Platformu tarafından Batman'da düzenlenen "Kur'an'a Sahip Çık" mitingine çevre il ve ilçelerden katılan siyasi parti ve STK temsilcileri ile İlahi sanatçıları, İslam düşmanlarına karşı Kur'an-ı Kerim çatısı altında birleşme çağrısında bulundu.

 • ELMA SOKAĞI ESNAFI ENDİŞELİ

  ELMA SOKAĞI ESNAFI ENDİŞELİ

  Yıllardır Batman’a hizmet veren Elma Sokağı esnafından birçok kişi yüksek kiralar, yaşanan zamlar ve dengesiz piyasa hareketlerinden sonra kepenk kapatma riskiyle karşı karşıya.

 • Molla Nizamettin Yaçin: RAMAZAN’A HAZIRLIK YAPMALIYIZ

  Molla Nizamettin Yaçin: RAMAZAN’A HAZIRLIK YAPMALIYIZ

  Mübarek üç ayların önemi hakkında konuşan Batmanlı âlim, İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Nizamettin Yaçin, üç aylar, Ramazan ayına varmadan önce bazı ruhi tedbirleri ve terbiyeleri telkin ederek Ramazan ayına girme müjdesini verdiğini belirtti.