5

Batman’ın seçim döneminden beri tuhaf konuşmalar yapan belediye başkanı hafta sonu Batman’da feministleri ağırladı. Türkiye’nin farklı illerinden gelen tuhaf tipli feminist grup belediye binasında ağırlandı.

Kürtlerin hiçbir örf adetiyle bağdaşmayan bu tuhaf feminist grup aile bağlarının ve İslam’ın en yoğun yaşandığı kent olan Batman’da İslam’ı ve aileyi hedef aldı.

İktidarın çoğu yerde evlendirme dairesi ve Kuran kursu açtığını buna izin vermeyeceklerini ve buna susmaya hiç mi hiç niyetlerinin olmadığını belirten grup İslam’a ve aileye karşı olduklarını bir kez daha belirttiler.

Daha önce “Kadınız kimsenin namusu değiliz” zırvalıklarıyla Kürt toplumunda namustan uzak bir aile yapısı oluşturmaya çalışan bu güruh şimdi de feminizm adı altında Kürt aile yapısını tahrip etme çalışmaları tekrardan başlamış gözüküyor.

 Lgbt ve feminizm bayraklarıyla Batman belediyesi önünde poz vermeyi ihmal etmeyen gruba en büyük destek ne acıdır ki Batman belediye başkanından geldi. “Batman’da bir kadın kenti yaratacağız  İstihdamda kadına öncelik tanıyacağız. Diyelim 100 personel alacaksak, bunların 95’inin kadın olmasını sağlayacağız.” Diyerek akıldan, mantıktan uzak projesini büyük bir marifetmiş gibi sunmaya çalıştı.

”Hem seçim sürecinde hem de seçim sonrasında bize ulaşan, ulaşmayan Türkiye’de ne kadar feminist varsa, hepsinin yüreğini hissettik; Batman’da onu hissettik. Çünkü Batman’da normal bir seçim süreci atlatmadık” diyen Batman belediye başkanı, anlaşılan Batman’ın gerçeklerinden tamamen kopuk izole bir hayat yaşıyor.

Kaç aydır daha kendi içlerinden eş başkan seçemeyen Sönük, eş başkanlığın kriminalize edildiğini iddia etti.

Batman’da onca sorun varken, vatandaşlar her yerde belediyeden adeta hizmet dilenirken belediye başkanlığına getirilen şahsın hizmet yerine feminist sloganlarla kitleye gaz vermesi ne derece doğru Batman halkının takdirine bırakalım.

Aylardır neredeyse hiçbir çalışmanın doğru düzgün yürütülmediği Batman’da hiçbir sorun yokmuşçasına mesainin bu tuhaf oluşumlara harcanmasına asıl tepkiyi Sönük’e oy veren dindar Kurdî değerlere sahip çıkan Batman halkının vermesi gerekir.

Yeni başkanın, bir partiye verilen oyların kendi şahsi başarısı olmadığını artık görmesi ve mesaisini Batman için harcaması gerekir. Batman halkının lgbt, feminist oluşumlar yerine gerçekten hizmet görmeye ihtiyacının olduğunun anlaşılması gerekir.

İçi boş sloganlarla, halkın hiçbir yarasına merhem olmayacak ütopik hayallerle siyaset yapmanın Batman halkına kaybettireceğinin bilinmesi gerekir.

Dindar Batman halkının toplumu ifsat edici bu tarz faaliyetlere EDî BES E demesinin vakti gelmedi mi?  

Ryan Reynold

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *