Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

ENGELLİLERİN SORUNU TOPLUMUN SORUNUDUR

ENGELLİLERİN SORUNU TOPLUMUN SORUNUDUR

3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile TPAO Kristal Park’ta düzenlenen kahvaltı programında Belediye başkanı Ertuğrul Şevket Aksoy engellilerle buluştu.

3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile TPAO Kristal Park’ta Belediye tarafından kahvaltılı program düzenlendi. Dün saat 10.00'da düzenlenen programa Belediye başkanı Ertuğrul Şevket Aksoy ve bazı Engelli STK üye ve başkanları da katıldı. Program Ertuğrul Şevket Aksoy'un konuşması ile devam etti. Engellilerin sadece yılda bir dile gelmesine sitem eden Aksoy,"Dünya engelliler gününüz kutlu olsun, bu günün sizin sorunlarınızın masaya yatırılması, toplumun bütün kurumlarının bu sorunlara süratli, etkin çözümler bulmaları için bir vesile olmasını diliyorum. Keşke engellilerin durumları ile ilgili kaygıları, sıkıntıları, üzüntüleri olmasaydı. Engelli kardeşlerimiz bu durumlarından ötürü utanç duymamalı ve girişimciliklerinden ödün vermemelidirler."dedi.

ENGELLİLERE ÖZEL OTOBÜS ALINDI

Engellilerin sorunlarını engellilerle beraber çözeceklerini belirten Aksoy,"Engelliler için bazı projelerimiz var bunlardan bir tanesi engelliler için almış olduğumuz yarım otobüs emrinizdedir. Batman’da açılacak olan spor kompleksinde haftanın belirli gün ve saatlerini engelli kardeşlerimize ayıracağız."dedi.

Engelli park yerlerini işgal eden şoförlere tepki gösterilmesi gerektiğini ve engellilerin sorunların toplumun sorunu olduğu belirtilen program Aksoy'un,"Biz sizin için köprü olacağız siz de geçeceksiniz." cümlesi ile son buldu. İlhan Yıldız

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum