İmsak: Güneş:
4 °C
asd

Hüda Par; "Tamamen Nefsi Müdafaa Konumundayız"

Hüda  Par;

Üç gündür ülke gündemine oturan HDP PKK çetelerinin partilerine yönelik yapılan saldırıları değerlendiren Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens, "Bizler tamamen nefsi müdafaa konumundayız ve kendimizi savunuyoruz. Bunun içinde ne bedel varsa öderiz." dedi.

IŞİD' in Kobani' ye yaptığı saldırıları bahane ederek ülke genelinde taşkınlık ve huzursuzluk çıkaran HDP-PKK li çetelerin partilerine yönelik yapılan saldırıları değerlendiren Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens, kamuoyuna doğru bilgi verme açısından ilk geceden başlayan olayları değerlendirmek gerektiğini söyledi.

"Nefsi Müdafaa Konumundayız"

HDP yada PKK - Hüda Par çatışması denildiğini ancak bunun öyle olmadığını ve kesinlikle bunun ayrıştırılması gerektiğini söyleyen Cens, "Şunu net bir şekilde ayrıştırmak istiyorum. HDP yada PKK - Hüda Par çatışması deniliyor. Kesinlikle öyle bir şey yoktur. Bunu net bir şekilde ortaya koymak lazım. Çatışma iki taraf arasında olur. Burada saldıran sadece PKK , sadece HDP'nin talimatıyla sokağa çıkan çeteler. Biz tamamen teşkilatlarımızı ve kendimizi savunmak için nefsi müdafaa konumundayız.  biz saldırgan değiliz, saldırgan olsaydık kavgalar teşkilat binalarımızda değil başka yerler olurdu. Bütün karşı koyuşlar sadece teşkilatlarımızdadır." dedi.

"Ne Bedel Varsa Öderiz"

Nefsi müdafaanın mukaddes bir savunma olduğunu söyleyen Cens, "Bizler tamamen nefsi müdafaa konumundayız ve kendimizi savunuyoruz. Bunun içinde ne bedel varsa öderiz. Bunun karşılığını, cevabını veririz. Bu bir davadır mukaddes bir savunmadır. dolayısıyla bu PKK'li çetelerin, bu vahşilerin saldırılarında şehit düşmüş kardeşlerimize Allah'u Teala dan af ve mağfiret diliyorum. Allah'u Teala şahadetlerini mübarek eylesin. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum." dedi.

7 Teşkilatımıza Saldırı Yapıldı"

HDP-PKK li çetelerin İlk gece Kobani protestolarına başladıklarında 7 teşkilatlarına saldırı yapıldığını söyleyen Hüda Par Medya Ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens, "Bunların ikisi teşkilatlarımızı yakma girişimiydi, molotof bombalarıyla saldırdılar. Özellikle Batman teşkilatımızda çatışmalar sabaha kadar sürdü. Sonraki gün salı gündüz pek çok il merkezi ve ilçe teşkilatlarımızda saldırılar oldu. Bunların kimisi ne yazık ki uzun namlulu silahlarla saldırdılar. Pek çok  kardeşimiz yaralandı ve bunların hastanelere nakillerinin yapılması için ambulanslara izin vermediler PKK' li çeteler. Ve kan kaybından adeta ölmelerini beklediler." dedi.

IŞİD'in yapmadığı bir vahşetle kardeşlerimizi şehit ettiler

PKK'li çetelerin IŞİD'ten beter bir şekilde kardeşlerini katlettiklerini söyleyen  Abdurrahman  Cens; "Dört kardeşimiz şehit edildi. Bunların şehit edilişleri çok acı. Kobani de IŞİD' in olası katliamlarını protesto için sokağa çıkan PKK' li çeteler IŞİD'ten beter bir şekilde, IŞİD'in belki bugüne kadar yapmadığı bir vahşetle bu kardeşlerimizi şehit ettiler. Kalaşnikofla tarayıp üçüncü kattan aşağıya attılar. Yaralılar üzerinden arabalar ile geçtiler, taşlar ile başlarını ezdiler ve molotof bombalarıyla bedenlerini yaktılar. Olası katliamlar için yapılan gösterilerde yaptıkları böyle vahşet PKK'nin gerçek yüzünü göstermiştir. PKK kendisi dışındaki hiçbir siyasi görüşe hiçbir camiaya tahammül etmediğini göstermiştir. İlk gecede başlayan protestolarda partimizin hedef alınması tamamıyla kendisi dışındaki muhaliflerin yok edilmesi amacıyladır." dedi.

"Saldırı İslam'a dır, İslam'ın şiarlarınadır"

 

"Üyelerimizin iş yerlerine evlerine saldırılar oldu, araçlarını, iş yerlerini yaktılar." diyen Cens, "Bununla yetinmeyip farklı farklı gruplara mensup farklı camialardan müslüman insanlara mütedeyyin insanlara saldırılar oldu. Dün Diyarbakır'da eşi tesettürlü olan birisi yolda yürürken göstericilerin hedefi oluyor ve katlediliyor. Saldırı sadece teşkilatlarımıza değil tamamen ama tamamen İslam'a dır, İslam'ın şiarlarınadır." dedi. Haber Merkezi

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum