image

Li gundê Berdaholê ê Kercewsê di çarçoveya bernameya Serdana Cih de Xizmeta di Cih de li gundê Berdaholê yê Kercewsê ku di dema ziyareta Waliyê Êlihê Ekrem Canalp a li Gundê Berdahola Kercewsê de ji aliyê welatiyan ve hatibû xwestin, kîlometreyek xebatên rêya nû dest pê kir.

Rê dê jiyana rojane ya gundiyan hêsan bike û çûnûhatinê bi ewle bike. Di daxuyaniya Walîtiya Êlihê de wiha hat gotin: “Em xebatên xwe yên ji bo nûjenkirina gundên xwe bê kêmasî didomînin. Rêya Berdaholê bi xêr be." Xebatên rêyên nû wiha hatin parvekirin.

 

Poyraz Köyü Yolu Yapılıyor

Gercüş’e bağlı Poyraz köyüne bir kilometrelik yeni yol yapımına başlandı.

Yerinde Ziyaret Yerinde Hizmet programı kapsamında Batman Valisi Ekrem Canalp'in Gercüş Poyraz Köyü ziyareti sırasında vatandaşlar tarafından talep edilen Gercüş’e bağlı Poyraz köyünde, köy ve mahalle içi 1 kilometrelik yeni yol çalışmaları başladı.

Yol, köy sakinlerinin günlük yaşamını kolaylaştıracak ve ulaşımı güvenli hale getirecek. Batman Valiliğinden yapılan açıklamada “Köylerimizin modernizasyonu için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Poyraz köyümüze hayırlı olsun.” Denilerek yeni yapılan yol çalışmaları paylaşıldı. MURAT ORHAN

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *