image

Batman belediyesi tarafından Kent Lokantası açılması için hazırlıklar başladı. Batman Merkez’de bir işyerinin girişine “Batman Belediyesi Kent Lokantası Yakında Hizmetinizde” brandası asılarak çalışmalar başlatıldı.


Ucuz yemek hizmeti sunan Kent Lokantalarına diğer illerde rağbetin yoğun olduğu görülüyor. Batman’da açılacak olan Kent Lokantası’na da yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Belediye Başkanı Sönük, “Lokantamız, özellikle Eğitim Araştırma Hastanesi’nin karşısında bulunmasının amacı şehir dışından hastalarıyla beraber gelen hasta yakınları için de büyük bir avantaj sağlayacak. Öğrenci ve dar gelirli aileler için bu tür projelerimiz devam edecek. Kentimizde daha fazla sosyal projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımız sürecek. Amacımız, tüm yurttaşlarımıza daha iyi bir yaşam kalitesi sunmak. Sosyal belediyecilik ilkeleri gereği her alanda öncü bir rol üstlenmeye çalışıyoruz. Bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kent Lokantalarından bir tanesinin Ziya Gökalp Mahallesi Nasıroğlu iş merkezi karşısında, diğer lokantanın ise Batman Eğitim Araştırma Hastanesi NATO yolu üzeri olmak üzere iki farklı adreste yer alacağını belirten belediye başkanı Sönük, Kent Lokantası projesinin sadece ekonomik bir çözüm olmadığını, aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olduğunu da vurguladı. 

İstanbul'daki Kent Lokantaları'nda 4 çeşit yemek ve ekmek su 40 TL'den satılıyor. Batman'da nasıl bir fiyatlandırma olacağı henüz belli değil.  MURAT ORHAN

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *