image

Batman’da havuzlar dışında yüzmek Valilik tarafından yasaklandı. Batman’da son günlerde suda boğulma vakaları yaşanmasının ardından Valilik kararıyla yasak getirildi.

Batman Valiliği tarafından yayımlanan açıklamada hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber serinlemek için girilen sulama kanalı, baraj, çay ve göletlerde “Suda Boğulma” gibi üzücü olaylar yaşandığı belirtilerek Batman İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde son 5 yıl içerisinde 34 Suda Boğulma Olayının meydana geldiği açıklandı. Suda boğulma olaylarında 24 şahsın hayatını kaybettiği, 18 şahsın ise sağ olarak kurtulduğu belirtildi.


Açıklamada “Batman Valiliği tarafından kentteki göl, gölet, baraj, sulama kanalı ve akarsu gibi yerlerde suya girmek yasaklanmıştır. Meydana gelebilecek suda boğulma vakalarına karşı Batman İl J.K.lığınca gerekli kontroller yapılmakta olup; belirlenen kurallara uymayan vatandaşlara idari yaptırımlar uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın bu konuda gösterecekleri hassasiyet, boğulma olaylarının önüne geçilmesi açısından önemlidir.” Denilerek yüzme yasağına uymayanlara ceza kesileceği açıklandı.  MURAT ORHAN

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *