image

Siyonist rejim, BMGK'nın kalıcı ateşkes ve esir değişimi tasarısı kapsamında Gazze'ye saldırılarını sona erdirmeyi kabul ettiğine ilişkin haberleri yalanladı.

Siyonist rejim sözde başbakanlığından yapılan açıklamada, "Kanal 12 televizyonunun, israilin HAMAS'a geçen ay sunduğu belirtilen esir takası anlaşması teklifine ilişkin haberinin 'eksik ve kamuoyunu yanıltıcı olduğu' öne sürüldü.


BM'de Gazze'de ateşkes tasarısı kabul edildi

Açıklamada, "israilin tüm hedeflerine ulaşmadan Gazze'deki saldırılarını bitirmeyi kabul ettiği iddiasının tamamen yalan olduğu" ifade edildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı ve ilk aşamasında Gazze'de hemen ateşkes öngören 3 aşamalı karar tasarısını kabul etmişti.

HAMAS'tan yapılan açıklamada ise "BMGK kararında yer alan kalıcı ateşkes, işgalcilerin Gazze'den tamamen çekilmesi, esir takası, Gazze Şeridi'nin yeniden inşası ve yerinden edilenlerin evlerine ve topraklarına geri dönüşü maddelerinin Filistin halkı ve direnişinin talepleriyle uyumlu olduğu" vurgulanmıştı. (İLKHA)
https://ilkha.com/filistin/siyonist-rejim-gazzedeki-saldirilarini-sonlandiracagi-haberlerini-yalanladi-398873

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *