image

Batman Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından konuşma veya işitme engelli yurttaşlara şehir içi otobüslerinde daha iyi hizmet sunmak için eğitim çalışması düzenlendi. Bu amaç çerçevesinde hizmet kalitesini artırmak ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla İşletme İştirakler Müdürlüğüne bağlı otobüs şoförlerine yönelik günlük hayatta kullanılan kalıp kelimelerin kullanıldığı ‘’İşaret Dili’’ eğitimi verildi.


Belediye Konferans salonunda belediye personellerinin katılımı ile işaret dili tercümanı tarafından 4 seansta verilen işaret dili eğitim programına Belediye Başkanı Gülistan Sönük de katıldı. Eğitimin ilk dersine katılan Belediye Başkanı Gülistan Sönük; “Engelli yurttaşların ihtiyaçlarına önem verdiklerini ve onların yaşam kalitesini arttırmak için çalıştıklarını” söyledi.

Sönük: “İşaret dili eğitimleri sayesinde, belediye otobüslerinde işitme ve konuşma engelli yurttaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsama giren yurttaşlarımızı daha iyi anlamak ve isteklerine hızlı bir şekilde karşılık vermek adına bu etkinliği düzenledik. Bu seminer ile bu konuda önemli bir adım attığımızı düşünüyorum.” dedi.

HABER BÜLTENİ

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *