image

Gazze Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, işgal çetesinin Refah kentindeki barbarca saldırılarına devam ettiği belirtildi.

Refah bölgesindeki kara saldırıları kapsamında birçok hastane ve ilk yardım merkezleri kasıtlı olarak hedef alındığı vurgulanan açıklamada, işgal çetesinin saldırıları sonucu hastane ve ilk yardım merkezlerinde büyük hasarların oluştuğu, bazı sağlık çalışanlarının şehid düştüğü ve vatandaşların da bölgeye ulaşamadığı ifade edildi.

İşgal çetesinin saldırıları nedeniyle Refah'taki Yusuf en-Neccar Hastanesi, Ebu Velid Polikliniği, Refah Sahra Hastanesi, Kuveyt İhtisas Hastanesi'nin hizmet dışı kaldığına işaret edilen açıklamada, işgal çetesinin gece saatlerinde Endonezya Sahra Hastanesi ve Tel Sultan Polikliniği'ni hedef alarak hizmet dışı bıraktığına dikkat çekildi.

Refah kentinde Tel Sultan Doğum Hastanesi dışında hizmet verebilecek hastane kalmadığı aktarılan açıklamada, Gazze'deki sağlık ekipleri ve hastanelere koruma sağlanması için uluslararası tüm kurum ve kuruluşlardan yardım talebinde bulunuldu. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *