image

Batman Valisi, gazetecilerle bir araya geldi. Yerel ve ulusal gazete temsilcilerinin yer aldığı görüşme Valilik toplantı salonunda gerçekleşti.

Batman’a gelen gazeteciler Batman’ın çok gelişmiş olduklarını belirterek çalışmalarından dolayı Vali Canalp’a teşekkür ettiler.


Vali Canalp temel sloganının “Ayakkabılarının pantolondan önce eskimesi gerektiği” olduğunu belirterek Batman’daki 290 köyün tamamını tek tek gezdiğini var olan sorunları yerinde gözlemleyerek çözmeye çalıştığını belirtti.

Vali Canalp köy ziyaretlerine giderken tüm ekibi de beraberinde götürdüğünü sorunlara yerinde çözüm sağlama amacında olduklarını belirtti.

Batma Valisi Canalp, Batman petrolünün hammadde bakımından en zengin petrol türleri arasında yer aldığını belirterek petrole bağımlılık azalsa bile Batman petrolünden başka maddeler üretilmesi kolay olduğundan dolayı Batman petrolünün her zaman değerini koruyacağını belirtti.


Vali Canalp, Batman’daki trafik uygulamasının dünyada sadece üç yerde bulunduğunu bunlardan birinin Batman olduğunu belirtti.

Dijital değişime, dijital dönüşüme ayak uydurmak gerektiğini belirten Vali Canalp, toplumsal anlamda teknolojik gelişmeleri takip etmemiz gerektiğini belirtti.