image

Gazze'deki medya kaynakları, işgal ordusunun Cebaliye kampında yerinden edilmiş kişilerin barındığı yerleri bombaladığını bildirdi
Saldırısı sonrası çok sayıda şehit ve yaralının Kemal Advan Hastanesine nakledildiği belirtildi. Saldırılarda 15'den fazla kişinin şehit olduğu, 30'dan fazla kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Sağlık kaynakları, günlerdir aralıksız bombardımana maruz kalan kamptaki ailelerin gıda, su gibi yaşamsal ihtiyaçlara dahi erişemediğini, bu durumun insani felakete neden olduğu konusunda uyarıyor. Öte yandan ambulans ve sivil savunma ekiplerinin kampa ulaşıp şehit ve yaralıların cenazelerini çıkaramadığı da ifade edildi.

Öte yandan Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseyrat kampının batısında 2, Gazze Vadisi yakınlarında da 2 kişi olmak üzere 4 kişinin işgal ordusunun açtığı ateş sonucu şehit olduğu bildirildi.

Ayrıca Han Yunus'un doğusunda bir aileye ait evin hedef alınması sonucu 3 kişinin şehit olduğu, Refah yakınlarında sivil bir araca yönelik bombalı saldırıda da bir kişinin yaralandığı kaydedildi. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *