image

Batman’daki taksiciler ve şehir içi minibüs sahipleri ulaşım ücretlerinin yetersiz olduğunu ihtiyaçlarını karşılamadığını iddia ederek zam talebinde bulundular.

Batman Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan, uzun zamandan bu yana taksici esnaflarının yapılmayan zam nedeniyle, ciddi anlamda mağdur olduğunu söyledi.

“Taksici esnafları için belirlenen fiyat döneminde 18 TL iken, şimdi 45 TL’ye yükselmiş.” diyen Batman Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan; “Taksici esnaflarımız gibi şehir içi toplu taşıma minibüslerimizin zam talebi her gün bizlere geliyor. Yetkili merciler gerekli resmi yazışmaları Batman Belediyesiyle yapmış. Belediyenin vereceği zam kararını sabırsızlıkla bekliyorlar. Böyle devam ederse hem şehir içi, hem de taksici esnafımız kontak kapatmak zorunda kalacak. Taksici esnaflarımızın ayakta kalması zorlaştı. Çünkü 2 kattan fazla artan akaryakıt fiyatlarının yanı sıra, aracın bakımı, kaskosu, sigortası, vergisi, şoförlerin maaşları, SGK ödemeleri, yemek ve birçok ihtiyaçlar karşılanamaz duruma geldi. Çok sayıda araç sahibi araçlarını çekmeye bile hazırlanıyor. Sayın Belediye Başkanımız Gülistan Sönük ve belediye Meclis üyelerimizin konuyu hassasiyetle olumlu bir şekilde sonuçlandırmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşlar ise taksi ücretlerinin ve minibüs ücretlerinin bu haliyle bile pahalı olduğunu ellerinde tek alternatifin belediye otobüsleri olduğunu tıka basa dolu olsa bile belediye otobüslerini tercih etmek zorunda kaldıklarını belirttiler. Minibüs ve taksilere zam gelirse bunları hiç kullanamayacaklarını dile getirerek kesinlikle zam yapılmasını istemediklerini belirttiler. MURAT ORHAN

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *