image

Eğitimciler, 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere sınav öncesi motivasyonlarını yüksek tutmaları için önemli tavsiyelerde bulundu. Özellikle sınavın yaklaşmasıyla birlikte, öğrencilerin kalan süreyi etkili bir şekilde kullanmaları gerektiğini vurguladılar.

Eğitimci Veysi Demircan, “2024 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)’na girecek öğrencilerin kalan son günlerde sınav öncesi motivasyonlarını yüksek tutmalılar.


“Son Süreçte Denemeler ile Eksik Kaldıkları Konuları Tespit Etmeleri Gerekiyor”

Konularını bitiren öğrencilerin denemeler ile son süreci iyi kontrol etmeleri gerektiğini belirten Demircan, “Öğrenciler bütün konularını bitirdi. Son kalan günlerde öğrencilerimiz genel denemeleri çözmeleri lazım. Bu şekilde eksiklerini görmüş olurlar. Eksikliklerini gidermek için sadece bir göz atmaları yeterlidir.” dedi.


“Aileler Çocuklarına Baskı Yapmamalılar”

Demircan, “Öğrencilerimiz son düzlüğe girdiler. Su son zamanlarda ebeveynler çocuklarına baskı yapmamalıdırlar. Öğrenciler zaten bir yıla yakındır ders çalıştılar. Bu süreçte hafif serbest kalarak bazı saatlerini sosyal etkinliklerle geçirebilirler. Baskı yaparak onların iyiliğini istediklerini düşünen ebeveynler son günlerde bilsinler ki öğrencilerin motivasyonunu kırmış olurlar. Lütfen bu konuda baskı yapmayalım. Destek olalım.” ifadelerini kullandı.

Eğitimci Demircan, sınav öncesi motivasyonunun önemine değinerek, öğrencilere son günlerde zamanlarını verimli bir şekilde geçirmelerini tavsiye etti. Özellikle YKS'ye hazırlanan öğrencilerin bu dönemde motivasyonlarını yüksek tutmalarının, sınav performanslarını olumlu yönde etkileyebileceğini belirtti.