image

Cansuyu Derneği Batman Şube Başkanı Mehmet Emin Turan 2024 yılı kurban fiyatları hakkında açıklama yaptı.

Her yıl düzenlediği organizasyonlarla farklı coğrafyalarda yardım dağıtan Cansuyu Derneği, bu yıl da kurban organizasyonunu 60 farklı bölgede gerçekleştireceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl  ülkemizde yaşanan deprem felaketi, salgın süreci ve Ramazan ayında yaptığı çalışmalarla mağdurlara ulaşan Cansuyu, kurban organizasyonu ile de dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara Anadolu’dan yardımları ulaştıracaklarını belirtti.

BÖLGE BÖLGE KURBAN BEDELLERİ

Cansuyu Derneği, bölgelerdeki kurban fiyatlarını göz önüne alarak dört farklı kurban bedeli açıkladı. Buna göre kurban bedelleri; Afrika 3 bin 800 TL, Asya 4 bin 300 TL, Arakan ve Yemen’de 6 bin TL, Filistin kampları 11 bin TL, Türkiye 11 bin 700 TL olarak belirlendi. Gazze'de yaşanan savaş ve hayvan kıtlığı nedeniyle şu an belirlenen bir fiyat bulunmadığını belirtilirken, fiyat belirlenmesi halinde duyurulacağının altı çizildi.

BÜTÜN KESİMLER GÖRÜNTÜLÜ KAYIT ALTINA ALINACAK

Kurbanlar, Cansuyu ekipleri tarafından satın alınıp Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek, muhtaçlara et olarak dağıtılacak. Bütün kesimlerin bir hizmet olarak kayda alınıp daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılması planlanıyor.

KURBAN KESMEK İSTEYENLER BAŞVURABİLİR

Derneğe vekalet vermek isteyenler, kurban bedellerini; Cansuyu Derneği resmi internet sitesinden, kredi kartı yolu ile ya da Ziraat Bankası, Türkiye Finans, KuveytTürk, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank’taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden ödeyebilecek. Ayrıca vatandaşlar, PTT’den 511 75 63 no’lu posta çeki hesabına ödeme yaparak ya da Cansuyu il temsilciliklerinden de makbuz karşılığında kurban hisselerini ödeyebilecek.  MUHARREM KAYIK

 

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *