Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Wi-Fi bağlantısını hızlandırmanın yolları

Wi-Fi bağlantısını hızlandırmanın yolları

Uzmanlar, artık daha çok evden çalışıldığından, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla kablosuz bağlantının iyi olmasının önem taşıdığına dikkat çekiyor.

Modemden gönderilen radyo sinyallerinin akıllı ev çevresinde kullandığımız cihazlarla bağlantı kurma yolu olan Wi-Fi, en yaygın kullanılan teknoloji protokolüdür. Akıllı TV'lerden ev güvenlik kameralarına ve akıllı kapı zillerinden dijital asistanlara kadar birçok cihazın internet  bağlantısına ihtiyacı var ve bazılarının iyi çalışması için yüksek hız gerekebilir. Ancak çeşitli nedenlerle bu her zaman mümkün olmayabiliyor.

 Bir siber güvenlik şirketi sorunun nasıl belirleneceğini ve düzeltilebileceğine ilişkin önerileri paylaştı. 

 Artık  daha çok evden çalışıldığından, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla kablosuz bağlantının iyi olması önem taşıyor. Günümüzde Wi-Fi'da iki veya daha fazla ev kullanıcısı olabiliyor. Wi-Fi radyo sinyalleri, duvarlar ve diğer nesneler veya komşular tarafından engellenebilir. Wi-Fi'ın kendisi gerektiği gibi çalışıyor olsa bile, yavaş bir internet bağlantısından sorumlu olabilecek birçok başka unsur da vardır. Bu nedenle ilk adım, internet hizmet sağlayıcınız tarafından sağlanan temel hızı öğrenmek olmalıdır. Ardından, bir hız test cihazı ile mevcut Wi-Fi performansını kontrol edin. İLKHA