Öğle: İkindi:
4 °C
asd
Advert

BİK Gazete Sahipleri Ve Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

BİK Gazete Sahipleri Ve Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Basın İlan Kurumu (BİK), Diyarbakır’da 7 ilin yerel gazete temsilcileri ve sahipleri ile bir araya geldi. BİK Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat’ın Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, dijitalleşme ve basın yasası masaya yatırıldı.

Diyarbakır’da gerçekleştirilen toplantıya, Diyarbakır, Batman, Bingöl, Mardin, Muş, Siirt ve Şırnak’tan yerel gazete sahipleri ve temsilciler katıldı. Toplantıda gazetemizi temsilen Yazı İşleri Müdürümüz M. Salih Özcan ve Baş Yazarımız Sadullah Aydın katılım sağladı.

İki oturumda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, Basın İlan Kurumunu özgür basının garantörü olarak gördüklerini ve 1961’den bu yana BİK’in çalışmalarını sürdürüldüğünü söyledi.

Türkiye’de Basın İlan Kurumu’nun belirlediği kriterleri yerine getiren 964 yerel gazetenin ilan aldığını hatırlatan Onat, bu gelirlerin yüzde 85’i gazete sahiplerine, yüzde 15’inin ise BİK’e aktarıldığını ifade etti.

Bir aile olduklarının altını çizen Onat, “1961 yılında kurulan Basın İlan Kurumunun aracılık ettiği ilanlarda azalmalar var. Son zamanlarda gündemde olan dijitalleşme konusunda yerel gazetelerin desteklerini bekliyoruz. Gazetelerimiz yeni değişen dijital mecraya uyum sağlaması gerekiyor.” dedi.  VEYSİ GÜLTEKİN