İmsak: Güneş:
4 °C
asd

SİYASİLERDEN EKMEK VE ULAŞIM ZAMMINA TEPKİ

SİYASİLERDEN EKMEK VE ULAŞIM ZAMMINA TEPKİ

İlimizde bir hafta içinde ekmek ve ulaşıma yapılan zamlar halkın yansıra siyasilerin de tepkisini çekti. Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, ekmek ve ulaşım zammına tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat yaptığı açıklamada, “ Batman’da ekmeğe üst üste zam geliyor. Mayıs ayında ekmeğe bir yılını doldurmadan zam yapılmıştı. Ekmeğe üst üste gelen zamları konuştuğumuz vatandaşlar, durumlarının iyi olmadığını belirtirken esnaf ise kötü gidişattan dolayı zamların durmayacağını söylüyor. Böyle devam ederse millet ekmek bulamayacak duruma gelecek” dedi.

Polat, artan maliyetler karşısında son 2 ayda ulaşım ücretleri ve ekmeğe gelen zamlara çözüm çağrısı yaptı.

"VATANDAŞIN DURUMU İYİ DEĞİL"
Polat; ekmek ve ulaşıma yapılan zamların gidişatı iyi olmadığını söyledi. Polat, “Zor günler yaşıyoruz. Suç esnafın değil, un olmuş 700 TL civarı. Hiçbirimizin durumu iyi değil, biriken kiralara mı yoksa zam üstüne zam yapılan ekmeğe mi yetişecek insanlar. Vatandaş kırk kanat geçiniyor. Ekmek temel ihtiyaçtır, günlük 5 ekmek alan bir aileyi düşünün artık. Mesele zam değil iş zamdan çıktı. Bir ülkede vicdan, adalet olmadığı için her şey bu noktaya geldi. ” dedi. HABER MERKEZİ