İmsak: Güneş:
4 °C
asd

HASTA MAHKÛMLARA ÖZGÜRLÜK ÇAĞRISI

HASTA MAHKÛMLARA ÖZGÜRLÜK ÇAĞRISI

Sosyal medya kullanıcıları, özelikle tek başına hayatını idame edebilecek durumda olmayan bütün hasta mahkûmların serbest bırakılmasını istedi. Çağrıya Batman’da yaşayan çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da destek verdi.

"Hasta mahkûmlar, cezaevinde değil, hastanede ya da evlerinde olmalıdırlar." diyen sosyal medya kullanıcıları, "#HastaMahkumlaraÖzgürlük" hashtag açarak cezaevi koşullarında tedavi imkânına sahip olamayan hasta mahkûmların durumuna dikkat çektiler.

HÜR EKİP Sosyal Medya Platformu tarafından başlatılan "Hasta Mahkûmlara Özgürlük çağrısı kısa süre içerisinde Türkiye gündeminde yer aldı.

"Hasta Mahkûmlara Özgürlük" Hashtag'ına yazan sosyal medya kullanıcıları özelikle 23 yıldır cezaevinde olan hasta mahkum 53 yaşındaki Şehmus Alpsoy ve babası 75 yaşındaki M. Emin Alpsoy'un durumuna dikkat çekerek yetkililerden adil olmalarını istedi.

28 Şubat mimarlarından Çevik Bir'e "hastalık" sebebiyle rahatça salıverilirken, onun zulmüne uğrayan Şeyhmus Alpsoy ve benzeri mahkumlara bu hakkın verilmemesi tepkilere neden oluyor. HABER MERKEZİ