İmsak: Güneş:
4 °C
asd

PANİK ANLARI OTOBÜS KAMERALARINA YANSIDI

PANİK ANLARI OTOBÜS KAMERALARINA YANSIDI

Batman Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan şoförler iki ayrı olayda fenalaşan ve boğulma tehlikesi olan yolcuları hastanelere ulaştırdı. Yaşananlar saniye saniye kameralara yansıdı.

 Şirin Demir adlı belediye otobüs şoförü yönetiminde bulunan 72 AAL 081 plakalı otobüs, kendi güzergahında seyir halinde iken şoför Demir, bir kadın yolcunun fenalaştığını fark etti. Otobüsün dörtlülerini yakan Şoför Demir, kadın yolucuyu Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürdü. Şoför Demir, kadın vatandaşın sedyeye bindirmesine de yardımcı oldu.

 İkinci olayda ise Yavuz Toparlı yönetimindeki 72 BB 997 plakalı otobüs saat 15.49 sularında kendi güzergahında seyir halinde iken, annesinin yanında bulunan çocuğunun birden nefes alamadığını fark ediyor. Annesinin çığlığı üzerine yakında bulunan özel bir hastaneye doğru yol alan otobüs şoförü Toparlı, yolun dar olmasına ve yol üzerinde bulunan dubalara aldırış etmeden canını hiçe sayarak çocuğu özel hastanenin acil servisine götürüyor. Panik anları, otobüs içerisindeki kameralara anbean yansıyor. EKREM GÜLŞEN