İmsak: Güneş:
4 °C
asd

VALİ CANALP BELEDİYELER KOORDİNASYON TOPLANTISI’NA KATILDI

VALİ CANALP BELEDİYELER KOORDİNASYON TOPLANTISI’NA KATILDI

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem CANALP, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU başkanlığında Ankara’da düzenlenen ‘Görevlendirme Yapılan Belediyeler Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.Ankara Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen Görevlendirme Yapılan Belediyeler Koordinasyon Toplantısı’nda; Belediyeler tarafından yürütülen hizmetler ve hayata geçirilecek projeler görüşüldü. 
Toplantıda bir konuşma yapan İçişleri Bakanı, “ PKK'nın eylem kabiliyetinin, gücünün azalmasında kayyumların, bu belediye görevlendirmelerinin, terörün yanına terörizmle mücadeleyi eklememizin, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde arkadaşlarımızın ortaya koyduğu gayretin çok büyük etkisi olmuştur." Dedi.
Oluşturulan yeni iklimle doğu ve güney doğudaki illerde turist otobüslerinde yer bulunamadığını, otellerin dolu olduğunu anlatan Bakan, görevlendirme yapılan belediyelerde yol yapımı, içme suyu, gençlik ve kadın kültür merkezleri alanlarında çok sayıda yatırımın yapıldığını aktardı. 
Toplantıya; İçişleri Bakan yardımcıları, bazı bakanlıkların ve kurumların temsilcileri, vali/Belediye Başkan vekilleri ve kaymakam/Belediye Başkan vekilleri katıldı. HABER MERKEZİ