İmsak: Güneş:
4 °C
asd

98 MİNİK HAFIZ ADAYI SINAVDA TER DÖKTÜ

98 MİNİK HAFIZ ADAYI SINAVDA TER DÖKTÜ

Batman Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokuluna kayıt yapabilmek için sınava giren 98 öğrenci ter döktü.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı için Batman’daki tek Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokuluna kayıt yaptırmak isteyen 98 minik öğrenci hafızlık eleme sınavına katıldı. Yapılan sınavla ilgili açıklama yapan Batman Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Salih Tatlı, eleme sınavına 98 öğrencinin katıldığını söyledi.
BATMAN’DAKİ İLK VE TEK HAFIZLIK OKULU
Hafızlık Proje Ortaokulunun Batman’da ilk ve tek olduğunu vurgulayan Tatlı, çocuklarını sınava getiren velilere teşekkür ederek, “ Gönüllerin piri Kur’an ve İslam’a hizmetkâr edecek gençlerle bir ve beraber olmak için buradayız. Bu işe gönül veren Siz kıymetli velilerimizle bir aradayız elhamdülillah. Siz çocuklarınızı bu işe yönlendirmekle İslam’a hizmet edecek genç nesillerin yetişmesine vesile olacaksınız inşallah.” İfadelerini kullandı. 
ÖĞRENCİLER HEM HAFIZLIK EĞİTİMİ GÖRECEK HEM DE AKADEMİK DERSLERİNE DEVAME DECEK
Proje okuluna girecek öğrencilerin hem hafızlık eğitimi göreceklerini hem de normal derslerinden de geri kalmayacaklarını belirten Tatlı, “ Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden yaratana şükürler olsun ki hem hafızlık hem de akademik derslerinden geri kalmadan öğrencilerimize eğitim öğretin faaliyetlerini vereceğiz. Bundan sonraki nesillere örnek olmak adına güzel bir işe imza attınız. Allah razı olsun” dedi. ŞEVKİ ASLAN