Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Spor Proje Okulunu Ziyaret

Spor Proje Okulunu Ziyaret

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif YILMAZ, Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulunu ziyaret etti.İlimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif YILMAZ'ı Batman Hava Limanında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN karşıladı. Hava alanından Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje okuluna geçen YILMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN'ı burada Şube Müdürleri Ömer ÇEVİK, Emrullah ASLAN, Abdurrahim KUSEN ile Okul Müdürü Mehmet Siraç DADAK karşıladı. Okulu gezip Okul Müdürü DADAK'tan okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Yardımcımız YILMAZ, daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN'ın selamlama konuşmasının ardından Bakan Yardımcısı YILMAZ, öğrencilere hitap etti.

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN: "Sayın Bakanım öncelikle bu yoğun mesainizde bizlere zaman ayırdığınız için şükranlarımı arz ediyorum. Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisemiz gerçekten başarılarıyla bizleri gururlandıran bir okulumuz. Bu okulun banisi sizsiniz. Çünkü buraya geldiğinizde buraya bir spor bölümü açalım diye talimatınız olmuştu. O günden bugüne 2 yıl geçti. Bu süre içerisinde gerçekten çocuklarımız büyük başarılar elde ettiler. Hayırla başlattığını işi hayırla devam ettireceğiz inşallah. İnşallah bundan sonra gençlerimiz hem bizleri hem ülkemizi temsil edecekler. Ben tekrar bize zaman ayırdığınız için şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Bakan Yardımcısı YILMAZ: "Değerli müdürümüz, kıymeti okul yöneticilerimiz ve geleceğimizin dünya şampiyonları; hepinizi canı gönülden selamlıyorum. Bu okulumuzun güzel bir hikâyesi var. Yaklaşık 2 yıl önce ilinizi ziyaret ettiğimde İl Müdürümüzden bu mahallede imam hatip lisesi açılması talebi gündeme geldi. O dönemde de güzel sanatlar musiki bölümü nasıl açarız diye müzakere ediyorduk. Daha sonra buraya bir okul açmaya karar verdik. Yan tarafımızda da Gençlik Spor Bakanlığının tesislerini görünce dedik ki buraya Spor Programlı İmam Hatip Lisesi açalım. Gençlerimiz; Batman'dan, Diyarbakır'dan, Mardin'den, Siirt'ten buraya gelsinler burada imam hatipli bir sporcu olarak yetişsinler diye planladık. Bu maya Türkiye'de hiç bir yerde tutmadığı kadar burada tuttu. Bu mayanın burada tutmasında, bu güzel başarının ortaya çıkmasında elbette ki il-ilçe yöneticilerimizin, okul müdürümüz ve onun çok kıymetli ekibinin sonra da siz değerli sporcularımızın çok büyük emeği var. Ben sizi adım adım takip ediyorum. Sizi her yerde anlatıyorum. Batman'da bir İmam Hatip okulumuz var -spor programlı bu okulumuz- tarih yazıyor diye anlatıyorum. Sizler den Allah razı olsun beni mahcup etmiyorsunuz. Dolayısıyla aynı öz veriyle çalışmalarınıza devam etmenizi temenni ediyorum. Şuan gördüğüm manzara çok mükemmel bir manzara. Hepinizde de bir spor ahlakı ve spor disiplini görüyorum. Ne yapacağınızı biliyorsunuz. Okulunuzda manevi bir hava oluşmuş. O yüzden sizden çok büyük beklentimiz var. Şu an Türkiye'mizde 8 okulda spor programı uygulanan imam hatip liselerindensiniz.  Bu okullarımız içerisinde zirvede olan 500'e aşkın madalya ve kupası ile tarih yazan bir okul oldunuz. Bu kolay bir iş değil. Bu konuda size çok emeği olan İbrahim Halil Kay hocamızı rahmetle anıyoruz. Hocalarınıza her zaman vefalı olun.” Dedi. VEYSİ GÜLTEKİN