Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

GÖZLÜK TAMİRİNE RAĞBET ARTTI

GÖZLÜK TAMİRİNE RAĞBET ARTTI

Gözlük fiyatlarında yaşanan artış, vatandaşları gözlük tamircilerine yönlendirdi. Fiyatındaki artış nedeniyle yeni gözlük almakta zorlanan vatandaşlar, gözlük tamircilerinin yolunu tutuyor.

Yaklaşık 30 yıldır gözlük sektöründe çalışan Dursun Arslan, Batman’da açtığı gözlük tamirhanesine son aylarda vatandaşlar tarafından yoğun bir ilginin olduğunu söyledi.

Gözlük fiyatlarının artması ve alım gücünün düşmesi sebebiyle vatandaşların eskisi gibi yeni gözlük alamadığını, kırık ya da onarılması gereken gözlüklerini tamir etmeye çalıştığını belirten Arslan, bu nedenle işlerinde bir artış yaşandığını ifade etti.

Tamir atölyesinde her türlü gözlüğün tamiratını yaptığını dile getiren Arslan, gözlükleri hemen hemen yeni hale getirdiklerini kaydetti.

“GÖZLÜKLERDE TAMİRAT DAHA MANTIKLI”

Arslan , “İnsanlar artan fiyatlar nedeniyle gözlük alımı için şu anda ya ikinci el ya da tamiratlara yönelmiş durumda. Çünkü alım gücü çok zor olmuş. Hem de her gün fiyatlar değişmektedir. Örneğin bir gözlüğü önceden 300, 400 veya 500 liraya alırken şu anda bin ile bin 500 lira civarında alabiliyorsun. Bundan dolayı gözlüklerde tamirat daha mantıklı hale geldi.” diye konuştu.

“GÜNEYDOĞU’DA BİR İLKİZ”

Bölge genelinde gözlük tamiri yapan başka kimsenin bulunmadığını vurgulayan Arslan, şöyle devam etti: “Hatta Türkiye genelinde bile gözlük tamir işini yapan çok az kişi var. Şu anda batı illerinde yapılıyor ama Güneydoğu’da bir ilkiz. Gözlük tamir işini şu anda Batman’da yapıyoruz. Tabi gözlük tamirinin yanında altın, gümüş, yüzük, çok ince ve hassas olan altınları da özel lazer makinamızla yapıyoruz. Bu tamirleri çok cüzi miktarlarla yapıyoruz.”

“TAMİRLERLE VATANDAŞLAR YÜKSEK MALİYETLERDEN KURTULUYOR”

Tamire gelen gözlükleri orijinal hale getirdiklerini belirten Arslan, “Optik ve numaralı gözlüklerde hem cam maliyeti var hem de çerçeve maliyeti var. Yaptığımız bu tamirlerle vatandaş bu yüksek maliyetlerden kurtuluyor. Buradan vatandaşlara tavsiyemiz eski ve çerçevesi kırık olan gözlüklerini atmasınlar. Vatandaşların bu gözlüklerini bize getirip cüzi miktara onları tamir ederek tekrar kullanmalarını tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı. İLKHA