Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ KURULACAK

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ KURULACAK

'Çevre Dostu 1000 Okul Projesi' kapsamındaki okullarda yapılacak çalışmalar ve güneş enerji sistemleri kurulumunun ele alındığı toplantı yapıldı.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir YILMAZ, Şube Müdürleri Mehmet Şirin TEMİZ, Ömer TOPRAK, İnşaat Emlak Birimi, Mesleki ve Teknik Lise Müdür ve Öğretmenleri ile "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okul müdürleri katıldı.

Hayata geçirilen "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi" kapsamda tüm ilçelerde en az bir tane olmak üzere ülke geneli çevre dostu bin okul belirlendi. "Çevre Dostu 1.000 Okul" projesiyle kaynakların verimli kullanımı, farkındalığının küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanması, okullarda verimliliğin artması, israfın önüne geçilmesi ve çevre koruma bilincinin geliştirilmesinin amaçlanıyor.

Proje kapsamında okullarımızda güneş enerjisi panelleri ve yağmur suyu depolama üniteleri kurulacak. Depolanan yağmur suları okulların bahçelerinde ve farklı yerlerinde kullanılacak. Bunun yanında çevre dostu okullarımızın tamamında kurmuş olduğumuz kütüphaneler, sıfır atık kütüphanelerine dönüştürülecek. Yine yemekhaneler ve kantinlerdeki organik atıklar kompost makineyle gübreye dönüştürülecek. EKREM GÜLŞEN