Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

RAMAN-DER BASINLA BULUŞTU

RAMAN-DER BASINLA BULUŞTU

RAMAN-DER (Ramanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği), kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla buluşarak faaliyetlerinden bahsetti.

İlimizdeki Ramanlıların kurduğu RAMAN-DER Derneği, basınla kahvaltılı toplantıda buluştu. Toplantıda basına açıklama yapan dernek yönetimi, ”Bildiğiniz üzere Batman da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından RAMAN-DER (Ramanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) 10.06.2021 tarihinde resmi olarak kurulmuş olup, 15.12.2021 tarihinde Genel Kurula gidilmek suretiyle yeni yönetimi oluşturmuş olup, O tarihten beri ilgili alanlarda aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başta Ramanlılar ve Batmanlı hemşerilerimiz olmak üzere dayanışma içerisinde birlik ve beraberlik ruhuyla hareket edip, yardıma muhtaç aileleri tespit edip gerekli yardımı ulaştırmak, eğitim, spor ve kültürel anlamdaki sosyal faaliyetlerde gençlerimizin yanında olmak ve her türlü sorunları ile ilgilenmek belli başlı amaçlarımızdandır.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında, “Derneğimiz gerek lokali, gerek yönetimi ve üyeleri ile tüm bu faaliyetleri gerçekleştirebilecek potansiyele sahip. Bu projelerde çalışacak genç ve dinamik arkadaşlara günün her saati kapımızın açık olduğunu belirtmekten onur ve mutluluk duyarız.  RAMAN-DER bir dernekten çok daha fazlasını hedeflemekte, sosyal projeler kapsamında kaybolmaya yüz tutan kardeşliğin, dostluğun, yardımlaşmanın ve dayanışmanın yeniden inşası, yardıma muhtaçların ve yardım yapmak isteyenlerin durağı şuuru ile hareket etmektedir.” Denildi.

Açıklamanın sonunda şu ifadeler kullanıldı: “Ezcümle başta da belirttiğimiz üzere dernek lokalimiz tüm Batmanlı hemşerilerimize açık olup, lokalimizde sıcak bir ortamda çay içmeye bekliyoruz.” ŞEVKİ ASLAN