Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

ESNAFIN TABELASINI DA ÇALDILAR

ESNAFIN TABELASINI DA ÇALDILAR

Kimliği belirsiz hırsızlar bir esnafın tanıtım amaçlı şehrin girişine diktiği dev totem reklam tabelasını söküp çaldı.

Dadanmadık yer bırakmayan hırsızlar halka illallah dedirtiyor. Evlere, iş yerlerine giren, camilere musallat olan, araç camlarını kırıp değerli eşyalarını götüren hırsızlar bu defa şehir dışındaki tanıtım amaçlı totem reklam tabelalarını söküp aldılar.

Hırsızlar, Batman-Diyarbakır Yolu üzerinde bulunan Başaran Matbaasına ait reklam amaçlı dev tabelayı yerinden söküp götürdü. Hırsızlık olayına tepki gösteren Başaran Matbaasının sahibi Davut Başaran, hırsızlık olayları yüzünden artık ne yapacaklarını bilemediklerini söyledi.

Yaklaşık 15 bin lira zarara uğradıklarını söyleyen Başaran, “ Batman’ın girişinde bulunan dev totem reklam tabelamızın çalındığını fark ettik. Binlerce lira zararımız oldu. Hırsızlar artık her şeyi çalıyor, onlara dur diyen yok. Mecburen yeni tabela diktik ama onun da çalınıp çalınmayacağından emin değiliz.” İfadelerini kullandı.

Hırsızlık olaylarının vatandaşı canından bezdirdiğini vurgulayan Başaran, “ Her gün birçok hırsızlık olayı oluyor. İnsanlar bıktı, ne yapacaklarını bilemiyorlar, kendilerini güvende hissetmiyorlar. Bu duruma dur demek lazım. Daha ciddi tedbirler alınmalı, caydırıcı cezalar verilmeli” diye tepkisini dile getirdi. ŞEVKİ ASLAN