Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

“TÜRKİYE’NİN GİDİŞATINI SEKTEYE UĞRATMAK İSTİYORLAR”

“TÜRKİYE’NİN GİDİŞATINI SEKTEYE UĞRATMAK İSTİYORLAR”

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ekonomik bir kriz olduğunu, bazı çevrelerin bunu bahane ederek Türkiye’nin olumlu gidişatını sekteye uğratmak istediğini belirten AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, “Bu ülke çok bedel ödedi, yarın da ödemeye hazırdır.” diye konuştu.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek yapılacak yatırımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bir otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına; Milletvekili Ziver Özdemir’in yanı sıra AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür ve partililer katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, sadece Türkiye’de değil dünyada bir ekonomik krizin olduğunu vurgulayan Özdemir, “Türkiye kendi sanayisinde, ekonomisinde güçlenince bundan rahatsız olanlar oluyor. Türkiye’nin bu gidişatını sekteye uğratmak isteyenler var. 17-25 Aralık, Gezi Olayları, 15 Temmuz gibi ihanetler yaşandı. Bu süreçte halka silah doğrultan hain bir kitle ile karşılaştık. Bu ülke kolay kolay kimsenin at oynatabileceği bir ülke olmayacak. Bu ülke çok bedel ödedi, yarın da ödemeye hazırdır.” diye konuştu.

İl genelinde yapılan yatırımlara değinen Özdemir, sağlık, eğitim, ulaşım gibi konularda bölgede eksikliklerin olduğunu, bu eksiklikleri gidermek adına büyük atılımlar yaptıklarını söyledi.

Ankara’nın köylerinde ne hizmet varsa Batman’ın köy ve ilçelerinde de aynı hizmetin olduğunu ifade eden Özdemir, ‘Eksiklikler var, onu da gidereceğiz.” dedi.

Kentte sağlık alanındaki eksikliklerin de giderileceğini dile getiren Özdemir, “Yatırım programına alınan 500 yataklı şehir hastanesinin ihalesi 1 Kasım’da yapılacak. Hastane 100-120 dönüm üzerinde yapılacak. Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yanında yapmayı planladığımız 30 ünitelik ağız ve diş merkezi ise 2022’de programa alınacak. Doktor atamaları için çaba sarf ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İluh Deresinin ıslahına yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden girişimlerde bulunduklarını anlatan Özdemir, “Bunun için 25 milyon TL ödeme geldi. Kamulaştırma keşfi yapıldıktan sonra ödemeler yapılacak. Sonrasında proje hızlı bir şekilde yürüyecektir.” açıklamasında bulundu.

Ardından konuşan AK Parti Batman İl Başkanı A.Akif Gür ise  AK Parti’nin mühendislik projelerinin yanında  demokratik, hukuk ve sosyal anlamda da projeler gerçekleştirdiğini söyledi.

Gür, ‘’Bir yandan mühendislik projeleri yapılırken bir yandan da demokratik, hukuk ve sosyal anlamda da projeler gerçekleştiriyoruz. Bölgemizi ilgilendiren Kürt meselesi diye adlandırdığımız meseleyi masaya yatırdık. Bu meseleyi de hukuk çerçevesinde çözüme kavuşturduk. Malum geçmişte çözüm süreci başlatılmıştı. Bu çözüm sürecinde amaç bir yandan demokratik hakların doğuştan hak edilen hakların insanlarımıza tekrar iade edilmesi bir yandan da akan kanın durdurulması içindi. Tabi geldiğimiz noktada çözüm sürecinin nasıl sona erdiğini, başkalarının ikinci bir ajandalarının olduğunu , birilerinin elinde maşa olarak kullanılan kişilerin aslında asıl amaçlarının ne olduğunu yakın bir şekilde müşahade ettik.” Dedi.

Gür şunları söyledi: “Bunların detaylarına girecek değilim ama toplumun hafızasını diri tutmak için bazen bunları hatırlatmak gerekir. Aslında CHP zihniyetin geçmişine baktığımızda hep baskı, inkar, statükocu bir zihniyetle karşılaşıyoruz. Kürt kültürünü ve Kürtçeyi yok sayarak halka rağmen halk için anlayışıyla ülkeyi yönetmek istediler. 1950 seçimlerinde Kürt toplumumuz Demokrat Parti’ye çok büyük bir teveccüh göstererek bir duruş sergilemiş ve bu zihniyete ta o zaman cevabını vermiştir. O günden bugüne de bu zihniyet hiçbir zaman toplumumuzda kabul görmemiştir. En son seçimde bile CHP bölgede milletvekili çıkaramadı. Bunu şunun için anlatıyoruz. Bugün kendini Kürtlerin temsilcisi olarak göstermeye çalışan bir parti, CHP’nin arkasına ve kuyruğuna takılmış, İnkar ve asimilasyon politikalarıyla ünlenmiş olan CHP’ye payandalık görevini üstlenmiştir.  Bölgede bir tek dikili ağacı olmayan, kan, gözyaşı, baskıdan başka emelleri olmayanlar bugün ‘AK Parti ve Cumhurbaşkanı gitsin de ne olursa olsun’ zihniyeti ile toplumumuzu cendereye sokmaya çalışıyorlar.” ŞEVKİ ASLAN