Öğle: İkindi:
4 °C
asd

“ŞÜPHELİ POŞET” AÇIKLAMASI

“ŞÜPHELİ POŞET” AÇIKLAMASI

Batman’da kimliği henüz öğrenilemeyen bir şahsın yol kenarına bıraktığı ve bomba imha uzmanı tarafından patlatılan poşetin ardından el bombasına ait parçalar görüldüğü bildirildi.


İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 25 Eylül’de Batman Emniyet Müdürlüğünün Haber Merkezine saat 21.54’de Gültepe Mahallesi Marangozcular Sitesi civarında şüpheli bir şahsın olduğu ihbarı yapıldığı belirtildi.

Ekiplerin, çevrede yapmış oldukları geniş çaplı araştırmalar neticesinde yol kenarında şüpheli bir poşetin olduğunun tespit edildiği ifade edildi.

Çevre güvenliği alınarak, bomba imha uzman ekiplerinin çağırıldığı belirtilen açıklamada, durumun şüpheli görülmesi üzerine kontrollü patlatma gerçekleştirildiği kaydedildi. Olayda herhangi bir can ve mal kaybının ise yaşanmadığı aktarıldı.

Şüpheli poşetin patlatılması sonrası, olay yerinde yapılan incelemelerde el bombasına ait parçalar görüldüğü belirtilen açıklamada, olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğü bildirildi. EKREM GÜLŞEN