Öğle: İkindi:
4 °C
asd

OKULLARINA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

OKULLARINA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler rehberi doğrultusunda başlayan yüz yüze eğitim ile öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılına büyük bir heyecan içinde başladılar.

 Yüz yüze eğitimin başlamasıyla okulları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak olup onlarla bir süre sohbet etti. Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Okul ziyaretlerinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN, "Değerli Öğrencilerimiz ve Kıymetli Meslektaşlarım, yüz yüze eğitim ile başladığımız yeni eğitim öğretim yılımızın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Uzun süre çocuklarımızdan uzak kalan okulların tekrar çocuklarımızın neşeli sesleriyle buluştuğunu görmek bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Okul bahçelerimizde, koridorlarımızda ve sınıflarımızda çocuklarımızın cıvıltılarını görmek en büyük mutluluk kaynağımız oldu. “ dedi.

Kurtaran, “Bu mutluluk tablosunun devam etmesi ve çocuklarımızın okullarından uzak kalmamaları için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Bu mutluluğun devam etmesi için Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı arasında hazırlanan rehber kapsamında gerekli tüm tedbirleri aldık. Okullarımızı çocuklarımız için güvenli alanlar haline getirdik. Bundan sonra yapacağımız tek şey maske, mesefa ve temizlik kurallarına dikkat ederek sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yüz yüze eğitime devam etmektir.” İfadelerini kullandı.

Kurtaran, “Sevgili Öğrenciler, bizler sizin bu mutluğunuzun devam etmesi ve sağlıklı bir şekilde eğitime devam etmeniz için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Sizlerden tek istediğimiz bol bol kitap okuyarak, çalışarak, araştırarak kendinizi en güzel şekilde yetiştirmenizdir. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Atacağınız başarılı adımlara ülkemizin bilim seviyesini çok daha iyi yerlere getireceğinize yürekten inanıyorum. Bu konuda bizler ve öğretmenleriniz sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Yüz yüze başlayan yeni eğitim-öğretim yılımızın öğrencilerimiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdür KURTARAN, okul ziyaretleri sırasında Batman Belediyesinin destekleriyle Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kovid-19 önlem rehberini öğrencilere dağıtıp maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat çekti. VEYSİ GÜLTEKİN