İmsak: Güneş:
4 °C
asd

UMUT KERVANINDAN BİNLERCE AİLEYE KURBAN ETİ

UMUT KERVANINDAN BİNLERCE AİLEYE KURBAN ETİ

Her yıl on binlerce muhtaç aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı, bu Kurban Bayramı'nda da Batman’da binlerce yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştırdı.


Başlattıkları kurban bağışı kampanyasıyla haftalar öncesinden yoğun bir çaba içerisine giren Umut Kervanı, kesilen kurbanları bayramın 4’üncü gününe kadar ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Bayramın birinci gününde hummalı bir çalışma yürüten Umut Kervanı, üye ve gönüllüleriyle bayram namazının ardından mezbahaneye geldi. Kurbanlıklar, burada uzman kişiler tarafından tekbir ve salavatlar eşliğinde kesilmeye başlandı. Kesilen kurbanlar daha sonra dört gün boyunca binlerce aileye dağıtıldı.

Bayram günleri boyunca binlerce muhtacın yüzünü güldürdüklerini söyleyen Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel,  kurban çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kurban ibadetini yerine getirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Güzel, “Hazreti Aişe (radiallahuanhâ)’dan nakledilen bir hadiste de şöyle buyurulur: ‘Ademoğlu için Allah katında kurban bayramı gününde kurban kesmekten daha sevimli bir amel yoktur.’ İşte bizlerde Batman Umut Kervanı olarak bu kurban bayramı günlerinde Allah katında sevimli olan, başta Rabbimizle ondan sonra kardeşlerimizle yakınlaşmamıza vesile olan kurban ibadetinin icra etmenin sevinç, mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız.” dedi.

“DERNEĞİMİZ MARKA HALİNE GELMİŞ BİR KURUMDUR”

Hayırseverlerin kurban ibadetlerini kendilerinin aracılığıyla yerine getirme yolunu tercih ettiklerine işaret eden Güzel şöyle devam etti:  “Batman Umut Kervanı, insani yardım alanında birçok konuda olduğu gibi kurban ibadeti organizasyonundaki planlama, hizmet, güvenirlilik ve şeffaflık konusunda da toplumsal kabulünü tescilleyerek marka haline gelmiş bir kurumdur. Başta Batmanlı hayırseverler olmak üzere ülkemizin dört bir yanından hatta yurt dışından kardeşlerimiz vekâletlerini bizlere vererek, kurban ibadetlerini bizlerin aracılığıyla yerine getirme yolunu tercih etmişlerdir. Bizlere verdikleri vekâletle bu hayırlı hizmeti yapmamıza vesile ve aracı olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.”

Yüzlerce üye ve gönüllüleriyle mağdur ailelere et ulaştırmak için adeta seferber olduklarını aktaran Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel, bayram boyunca fakirlerin yüzünün gülmesi için yoğun bir çaba içerisine girdiklerini söyledi.

Güzel, “Batman Umut Kervanı, birçok konuda olduğu gibi kurban ibadeti organizasyonundaki planlama, hizmet, güvenirlilik ve şeffaflık konusunda da toplumsal kabulünü tescilleyerek marka haline gelmiş durumda. Başta Batmanlı hayırseverler olmak üzere ülkenin dört bir yanından hatta yurt dışından kardeşlerimiz vekâletlerini bizlere vererek, kurban ibadetlerini bizlerin aracılığıyla yerine getirme yolunu tercih etmişlerdir. Bizlere verdikleri vekâletle bu hayırlı hizmeti yapmamıza vesile ve aracı olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbim vekâletle yerine getireceğimiz kardeşlerimizin kurban ibadetini dergâhı izzetinde kabul ve makbul eylesin inşallah.” şeklinde konuştu.   

“YÜZLERCE KARDEŞİMİZİN KURBANLARINI KESMİŞ BULUNMAKTAYIZ”

Hayırseverlerin verdiği kurban vekâletlilerini fakirlere ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırmaya başladıklarını söyleyen Güzel, “Geçen yıllarda olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da bugünden başlamak üzere sağlık, hijyen ve salgın tedbirlerine azami derecede riayet ederek vekaletlerini almış olduğumuz yüzlerce kardeşimizin kurbanlarını kesmiş bulunmaktayız. Kesim öncesi ve sonrası ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Keseceğimiz kurban etlerini bizlere vekâletleri veren kardeşlerimizin belirledikleri oranda yetim ve mağdur durumda olan ihtiyaç sahibi binlerce kardeşimize, dağıtımına başlamış bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Kurban kesim ve dağıtımında emeği geçenlere de teşekkür eden Güzel, “Dağıtımda yüzlerce üye ve gönüllümüz görev alarak bu hayırlı hizmette yer almışlardır. Allah kendilerinden razı olsun. Bu münasebetle tekrardan tüm Müslüman kardeşlerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor,  bayramın, şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi. İLKHA