Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

BAYRAMI KUTLADILAR

BAYRAMI KUTLADILAR

Vali Hulusi Şahin, HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin ve BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir DEMİR, Kurban Bayramı münasebetiyle birer mesaj yayınlayarak Batman halkının bayramını kutladılar.


BAYRAMLARI COŞKUYLA GEÇİRMEYE HASRET KALDIK

Bayramları şimdiye kadar salgının gölgesinde kutlama burukluğu yaşadıklarını, coşkulu bayramlara hasret kaldıklarını belirten Vali Hulusi Şahin, “Kurban Bayramımız mübarek olsun. Ziyaret ettiğimiz büyüklerimize saygı ve hürmet gösterme, çocukları sevindirme, yakınlarımız ve çevremizdeki insanlarla bir araya gelerek gönüllerini kazanma fırsatı sunan bayramlar; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının yoğun ve güçlü yaşandığı günler. Milletçe hepimiz bu günleri, coşkuyla ve hep birlikte geçirebilmeye hasret kaldık. Tüm dünyayı olağanüstü tedbirler almaya zorlayan Koronavirüs salgını; dargınları barıştıran, sevenleri buluşturan bayramları bayram gibi kutlamamızın önüne geçti.” Dedi.

Bu bayramda da dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Vali Şahin, “Sevdiklerimiz zarar görmesin diye, onlarla daha nice bayramı birlikte yaşayalım diye sarılıp kucaklaşmadan, büyüklerimizin elini öpmeden bayramlaşmak zorunda kaldık. Çok şükür bu bayrama aşı çalışmalarında önemli bir aşama kaydedilmiş, salgının seyri kontrol altına alınmış yeni normalleşme koşullarında giriyoruz. Her ne kadar geçen yıla oranla daha olumlu bir noktada olsak da Covid-19 salgınına karşı yürütülen mücadelede kesin bir zafer kazanılmadığını hatırlatmak isterim. Çeşitli varyant ve mutasyonlarla yenilenen virüs, insanlık için hâlâ büyük bir tehdit. Hac ibadetinin bu yıl da gerçekleşmeyeceğinin açıklanması, salgına karşı uluslararası boyutta tedbirlerin sürdüğünü görebilmek adına önemli bir örnek.” İfadelerini kullandı.

MESAFENİ KORU, SEVGİNİ PAYLAŞ

Bayram kutlamalarında bu noktadan hareketle “Mesafeni Koru, Sevgini Paylaş” temasını kullandıklarını söyleyen Vali şahin, “Batmanlı kardeşlerimden bu bayramda da “maske, mesafe ve temizlik” kuralına özen göstermelerini ve aşı olmayanların mutlaka aşı olmasını bir kez daha rica ediyorum. Bu duygularla başta siz Batmanlı hemşehrilerim ve aziz milletimiz ile birlikte tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa huzur ve esenlik getirmesini diliyorum.” Dedi.

BAYRAM RABBİMİZİN BİR HEDİYESİDİR

HÜDA PAR İl başkanı Davut Şahin de yayınladığı bayram mesajında, “Allah'a hamd, Resulüne selat ve selam olsun. Rabbimiz biz müminlere yılda iki bayram hediye etmiştir. İşte bu yılın ikinci hediyesi olan Kurban Bayramı sevinciyle, heyecanıyla, bolluk ve bereketiyle, hasret ve vuslatıyla, zikir ve ibadetiyle kapımızı çalmıştır. Biz de Rabbimizin bu mübarek hediyesini baş göz üstüne koyup, azami istifadeyle geçirmek durumundayız.” İfadelerini kullandı.

Bayramları anlamlı bir şekilde kutlamak gerektiğini söyleyen Başkan şahin, “Bu bağlamda başta bize göre müekked sünnetlerden olan kurbanımızı kestirdikten sonra, hayatta iseler başta anne babalarımız olmak üzere aile efradı, akraba, komşu, dost, arkadaş, hasseten yaşlı ve hasta ziyaretlerinde bulunup bayramlarını tebrik etmeliyiz. Birebir kavuşamadıklarımızı telefonla arayıp dualarını almalı, böylece Rabbimizi razı etmeye çalışmalıyız. Varsa yakınımızda küskünleri barıştırma, kırgın gönülleri hoşnut etmeliyiz. Bayramı bu niyet ve ihlasla geçirmeyi nasip etmesi için Rabbimden yardım diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Batman halkının bayramını kutlayan Şahin, “Bu duygu ve temennilerle başta Batman lı hemşehrilerim olmak üzere bütün mü'minlerin Kurban bayramını tebrik eder, İslam ümmetinin içinde bulunduğu sıkıntıların giderilmesine, şuurlu bir uyanışa ve hasseten gençliğimizin özüne dönmesine vesile olmasını dilerim.” Dedi.

BAYRAMININ MANEVİ İKLİMİNDE HUZUR BULACAĞIMIZA İNANIYORUM

BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir DEMİR de Batmanlıların bayramını kutladı. Demir mesajında, “Tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zor günlere rağmen, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı paylaştık. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramı’nın manevi ikliminde huzur bulacağımıza inanıyorum. Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi diliyorum. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN