Öğle: İkindi:
4 °C
asd

REKTÖR DEMİR: “BU MİLLETİN RUHUNA HÜRRİYET NAKŞEDİLMİŞTİR”

REKTÖR DEMİR: “BU MİLLETİN RUHUNA HÜRRİYET NAKŞEDİLMİŞTİR”

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “İstiklâline meftun bir milletin binlerce yıldan bu yana devam eden kutlu zaferlerinden biri de 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşanmıştır. Özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.


Rektör Demir, Batman Valiliği tarafından organize edilen 15 Temmuz ve Milli Birlik Günü ekinliklerine katıldı. 

“Dahili ve harici bedhahların memleketi dört bir yandan kuşattığı ve milletin yoklukla terbiye edileceğini sandığı bir dönemde kutlu bir mücadeleyi bir zafer destanına dönüştüren bu aziz millet, elbette hiçbir zaman karşısındaki gücün tankına, tüfeğine, uçağına aldırış etmeyecektir” diyen Rektör Demir,  “Ölmez bu vatan farz-ı muhal ölse de hatta, Çekmez cismi kürenin sırtı o tabut-ı cesimi. Bu milletin ruhuna hürriyet nakşedilmiştir. O nakış bu milletin bünyesinden silinmez.” dedi.

Çanakkele’den Milli Mücadelemize uzanan süreç ve sonrasında yazılan İstiklâl Marşı’mızda  bayrağımızın ruh halinden ve duruşundan bir milletin İstiklâl ihtiyacı ortaya konulduğunu ifade eden Rektör Demir, “Düşmanın ne kadar gücü varsa milletin de o kadar imanı vardır. Vatanı korumak ve ayaklar altında ezdirmemek için gövdeler, zulmün makinelerine siper olmuştur.” Dedi. HABER MERKEZİ