Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

DELTA VARYANTI GÖRÜLDÜ

DELTA VARYANTI GÖRÜLDÜ

Delta varyantının Türkiye genelinde her geçen gün giderek yayıldığına dikkat çeken Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman’da da delta varyantının görüldüğünü, 8 hastada vakanın teşhis edildiğini söyledi.


Vali Hulusi Şahin yaptığı açıklamada, delta varyantının özellikle en çok gençleri etkilediğini, bu yüzden başta gençler olmak üzere halkın aşı olması gerektiğini belirtti.

Açıklamasında maske uygulamasından da bahseden Vali Şahin, halkın hastalık bitmiş gibi maske takmaktan vazgeçtiğini gördüklerini ifade etti. Hastalık bulaş riskinin devam ettiğine işaret eden Şahin, önemli uyarılarda bulundu.

“KORKTUĞUMUZ BAŞIMIZA GELDİ”

Aşının önemine değinen Şahin, “Aşının önemini devamlı söyledik. Söylemeye de devam ediyoruz. Özellikle gençleri etkileyen delta varyantı var ve Türkiye’de yayılıyor dedik. Şimdi maalesef korktuğumuz başımıza geldi. Batman ilinde de delta varyantı görüldü ve 8 hastamızda delta varyantı teşhis edildi.” diye konuştu.

“DELTA VARYANTI ÖZELLİKLE GENÇLERİ VURUYOR”

“Dolayısıyla aşının önemi bir kez daha ortaya çıktı” diyen Şahin, “Delta varyantı özellikle gençleri vuruyor. Ve hatalık da gençlerde oldukça ağır geçiyor. O yüzden başta gençler olmak üzere tüm Batmanlıların aşı olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIN MASKEDEN VAZGEÇTİKLERİNİ GÖRÜYORUZ”

Halkı maske konusunda uyaran Vali Şahin, açıklamasına şöyle devam etti: “Bir de maske uygulaması devam ediyor. Sanki hastalık bitmiş ve her şey normale dönmüş gibi vatandaşların maskeden vazgeçtiklerini görüyoruz. Öyle bir şey yok, aşı dahi olmuş olsanız hastalığı bulaştırma riskiniz devam ediyor. O yüzden lütfen maskelerimizi takalım.” M. EMİN URAZ