İmsak: Güneş:
4 °C
asd

KİTAP DOSTLARI BULUŞTU

KİTAP DOSTLARI BULUŞTU

HÜDA PAR tarafından ‘Kitabını al da gel’ sloganıyla Atatürk Parkında düzenlenen kitap okuma etkinliğinde kitap dostları buluşup kitap okudu.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı, gençlerde kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla “Batman her yerde okuyor” temasıyla açık alanda kitap okuma etkinliği düzenledi.

‘Kitabını al da gel’ sloganı kapsamında Atatürk Parkında düzenlenen etkinliğe yoğun bir katılımın olduğu görüldü.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı tarafından kitapların da dağıtıldığı etkinlikte katılımcılar yarım saat boyunca açık alanda kitap okudu.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz, yaptığı açıklamada, toplumda teknolojik bağımlılığın artmasından dolayı kitap okumaya teşvik etmek amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

“OKUMA ORANI DÜŞTÜ, SORUNLAR ARTTI”

Kitap okuma oranlarında ciddi bir düşüşün yaşandığını belirten Durmaz, “Geçen sene mart ayında başlayan pandemi süreciyle birlikte toplumda okuma oranlarında ciddi bir şekilde düşüş yaşandı. Okuma oranlarının düşmesiyle birlikte toplumda sorunlar arttı. TÜİK’in yapmış olduğu açıklamaya göre, boşanma oranlarının artmasının bir sebebi de toplumun teknolojik bağımlılık yaşamasıdır.” dedi.

“OKUMAYA DAHA FAZLA ZAMAN AYIRMALIYIZ”

Toplumda teknolojik bağımlılık arttığı için sorunların da arttığına işaret eden Durmaz, şöyle devam etti: “Boşanmalar, aile içi huzursuzluklar arttı. Bu sorunların çözüme kavuşması, insanın özüne dönebilmesi adına bizlerde okumaya yönelik bir farkındalık oluşturmak istedik. Toplumda az olan okuma oranlarının yükselmesi adına bir etkinlik başlattık. Merkez İlçe Teşkilatı olarak kitap okuma etkinliği düzenledik. Amacımız okuma oranlarını yükseltebilmeye vesile olabilmektir. Toplumdaki sorunların çözümü için nitelikli ve duyarlı bir neslin yetişmesi gerekmektedir. Bu neslin yetişebilmesi için de toplum olarak okumaya çok daha fazla zaman ayırmamız gerekir. Bizde bu düşüncelerle etkinliği başlatmış olduk.”

Etkinliğe katılan vatandaşlar ise kitap okuma etkinliği düzenleyen HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığına teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin sayısının artırılması gerektiğini kaydetti.

İkramların verildiği etkinliğin ardından HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı tarafından halka kitap dağıtıldı.(İLKHA)