Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

“CAMİLERİN ELEKTRİKLERİNİ KESMENİN BİR İZAHI OLAMAZ

“CAMİLERİN ELEKTRİKLERİNİ KESMENİN BİR İZAHI OLAMAZ

Saadet Partisi İl Başkanı Yıldız’ı ziyaret eden Hüda Par İl Başkanı Davut Şahin, burada yaptığı açıklamada camilerin elektriklerinin kesilmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Hüda Par İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyet ile birlikte Saadet partisi il başkanı Mustafa Yıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette Saadet partisi il yönetim kurulu üyeleri ve merkez ilçe başkanı Mehmet Mihdi Oğuzda hazır bulundu. Samimi bir havada geçen ziyarette günlük siyasi meseleler konuşuldu, son günlerde elektriği kesilen camiler gündeme getirildi.
Ziyarette konuşan Şahin, son günlerde Batman ve bölgedeki bazı illerde elektrik faturalarının ödenmemesi bahanesiyle cami elektriklerinin kesilip cemaatin karanlıkta bırakılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Şahin,  bunca sorun varken camilerin elektriklerinin kesilmesinin doğru olmadığını belirterek bu sorunun ivedilikle halledilmesini istedi.
Yıldız da yaptığı açıklamada cami elektriklerinin kesilmesine tepki gösterdi. Yıldız, hiç kimsenin camiler hakkında kötü bir algı oluşturmaya, cami cemaatini karanlıkta bırakmaya hakkı olmadığını söyledi. ŞEVKİ ASLAN