Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

Eğitimde Büyük Proje

Eğitimde Büyük Proje

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri tarafından istekli öğrencilere yetenekleri doğrultusunda 2 ay boyunca hem çevrim içi hem de yüz yüze eğitim verildi.


Okul müdürlerini ve öğrencileri makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Veysi AKSOY'dan yapılan çalışmalar ve yarışmayla ilgili bilgi aldı. Başarılı öğrencileri tebrik eden KURTARAN, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

KURTARAN: ''Sevgili Öğrenciler, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında beş okulumuz yer alıyor. Proje kapsamında bulunan beş okulumuza yönelik ciddi çalışmalar yaptık. Öğrencilerimize, öğretmelerimize ve velilerimize yönelik birçok çalışmayı hayata geçirdik. Bu kapsamda öğrencilerimizin akademik, sportif ve mesleki başarılarını artırmaya yönelik rehberlik hizmetleri sunduk. Sınava girecek öğrencilerimize Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz tarafından eğitimler verildi. Bu okullarımızdaki öğrencilerimizin müzik, tiyatro, resim ve sinema gibi sanatsal etkinliklere katılımlarını destekleyeceğiz. Proje kapsamındaki okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik çeşitli eğitimler düzenledik. Öğrencilerimiz için Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizce hazırlanmış olan ''Beceri Temelli Tekrar Testleri'' basılı hale getirerek öğrencilerimize ulaştırdık.” Dedi.

İlimizde 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında bulunan Sason, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerine yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra 5 okulda fiziki açıdan ihtiyaç duyulan farklı çalışmalar başlatıldı.     

''Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'' kapsamında il ve ilçelerde bulunan beş okulun öğretmen ve idarecilerine yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Ölçme ve Değerlendirme Merkezi ve Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) işbirliği ile yürütülen TYT-AYT analizleri yapıldı.

Batman Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM); tarafından ise ''Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'' kapsamında Öğretmen ve Öğrenci Arasındaki Çift Yönlü Motivasyon İlişkisi ve İletişim konusu proje dâhilindeki okullarda çalışmalar devam ediyor. EKREM GÜLŞEN