Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

ATATÜRK PARKINDA ÇEVRE ETKİNLİĞİ

ATATÜRK PARKINDA ÇEVRE ETKİNLİĞİ

AK Parti Batman İl Başkanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebeti ile Atatürk Parkı’nda İl Başkanı A. Akif Gür ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile basın açıklaması yapıldı.


Burada bir basın açıklaması yapan AK Parti Batman İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Suat Konaç “Bir yılı aşkın zamandır hepimizin en önemli gündemlerinden biri olan, her birimizin hayatına dokunan ve yaşamımızı büyük ölçüde etkileyen koronavirüs salgını sürecini yaşıyoruz. Salgınla mücadele konusunda ülkemizin aldığı kapsamlı önlemler sayesinde, uzun zaman sonra ilk kısıtlamasız Cumartesi gününde 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle bugün  Atatürk Parkında bir aradayız” dedi.


Konaç “Etkilerini hayatın her alanında hissetmeye devam ettiğimiz salgın süreci tüm insanlığa bir nefes sıhhatin önemini gösterdiği gibi, uzun zaman evlerinde kalmak durumunda kalan bizler için de açık ve yeşil alanların, ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçireceğimiz sosyalleşme alanlarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymuştur. “Kademeli normalleşme dönemi” olarak tanımladığımız bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeyi sürdürerek daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.
M. EMİN URAZ