Akşam: Yatsı:
4 °C
asd

GERİ DÖNÜN!

GERİ DÖNÜN!

Batmanlı olup yatırımlarını diğer şehirlerde yapmış olan iş adamlarına seslenen ASKON Başkanı Nasıroğlu, “ Batman güvenli, büyük bir şehre dönüştü. Batman’ın size ihtiyacı var. Geri dönün, yatırımınızı Batman’a yapın!” dedi.


Daha önce çeşitli nedenlerden ötürü Batman dışında yatırım yapmış Batmanlı iş adamlarına çağrıda bulunan ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, güvenlik dâhil ilimizde her türlü olumlu şart ve altyapının mevcut bulunduğunu ifade etti. Nasıroğlu, dışarda yatırım yapan Batmanlı iş adamlarının geri dönüp kendi memleketlerini kalkındırmaları gerektiğini, işsizliğin çok yüksek olduğu, on binlerce işsiz gencin olduğu Batman’ın yatırım ve istihdama ihtiyacı olduğunu söyledi.

BATMAN’A GELMEMEK İÇİN HİÇ BİR BAHANE KALMADI

Batman’a yatırım yapmamak için hiçbir bahanenin kalmadığını, Batman'ın gelişen, güvenilir bir şehre dönüştüğünü vurgulayan Nasıroğlu, yabancı iş adamlarına da çağrıda bulunarak ilimizde yatırım koşullarının çok iyi olduğunu belirtti. Yatırım için yer sorununun da giderek ortadan kalktığını belirten Nasıroğlu, gerek Batmanlı gerekse yabancı yatırımcılar olsun Batman’a gelen tüm yatırımcılara ellerinden gelen desteği vereceklerini, onlara yardımcı olacaklarını söyledi.

Nasıroğlu yaptığı açıklamada, “Birinci önceliğimiz; 30 yıl öncesine kadar Batman' dan işsizlik nedeniyle ayrılan, başka şehirlerde yatırım yapan iş adamları ve yatırımcıları Batman' a yatırım yapmaya davet etmektir. Batmanlı iş adamlarının Batman'a yatırım yapmasını istiyoruz. Yatırım yapacak diğer iş adamlarını da Batman' a yatırım yapmaya davet ediyoruz. Batman' da yatırım yapmayı düşünen iş adamlarına yardımcı olmak amacıyla elimizden geleni yapmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.