Öğle: İkindi:
4 °C
asd

Müşteri Kabul Etmenin Heyecanını Yaşıyorlar

Müşteri Kabul Etmenin Heyecanını Yaşıyorlar

Türkiye’de yeni “Kademeli Normalleşme” sürecinin başlamasıyla iş yerlerini açan sektörlerden kafe ve lokantalar içerde müşteri almaya başlamanın heyecanını yaşıyorlar.


Coronavirus nedeniyle uzun süre kapalı kalan sektörlerin başında gelen kafe ve lokantalar normalleşme sürecinin başlamasıyla müşteri kabul etmenin heyecanını yaşıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından Covid-19 sürecinde 1 Haziran itibariyle “kademeli normalleşme” takvimini paylaştı.
“Kademeli Normalleşme” ye yönelik açıklamalarının ardından Batman’da uzun bir sürenin ardından açılan kafe ile paket ve gel-al servisi yapan restoran ve lokanta gibi işletmeler de ilk müşterilerini aldı.

Aylardır müşteri kabul edemeyen, sadece paket ve gel-al servisi hizmeti veren işletmelerde masa ve sandalyeler de belirlenen kurallara göre yeniden yerleştirildi. Sabah 07.00-21.00 saatleri arasında müşteriyi ağırlayabilecek olan işletmelerin kurallara uyduğu görüldü.

“Kademeli Normalleşme”nin ilk gününde maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göre masada servis faaliyetlerine başlayan iş yerlerinde sakin olması ve çok az sayıda müşteri olması ise dikkat çekti.

Pandemi sürecinin kendilerini olumsuz etkilediğini belirten, kafe işletmecisi Ahmet Çelikmen özellikle iş yerlerinin tamam kapanması bizim için çok daha kötü olduğunu söyledi.