İmsak: Güneş:
4 °C
asd

YATIRIMCILAR YER TAHSİSİ İSTİYOR

YATIRIMCILAR YER TAHSİSİ İSTİYOR

Batman’da mobilya üretim sektöründe faaliyet gösteren yatırımcılar, mevcut yerlerinin istihdam ve yatırımlarını büyütmekte yeterli olmadığını belirterek Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulundukları yer tahsisi talebinin onayını bekliyor.

Batman merkez Güneykent Mahallesi’nde bulunan eski organize sanayi bölgesinde bin 800 metrekare kapalı alanda kiraladıkları fabrikada mobilya üretimi yapan Batmanlı dört girişimci, salgına rağmen üretimlerine ara vermeden devam ediyor.

Girişimcilerden Mehmet Sait Sevim, yaptığı açıklamada, kentte yaklaşık 7 ay önce üç iş ortağıyla birlikte mobilya sektörü üzerine üretim yapan bir fabrika kurduklarını anlattı.

Fabrikada yaklaşık 20 kişinin istihdam edildiğini, zamanla kiraladıkları fabrikanın üretim için yetersiz kaldığını belirten Sevim, yer darlığından dolayı ciddi manada sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde mobilya sektörü üzerine büyük bir fabrika kurmak istediklerini, bunun için dört aydır ilgili yerlerden randevu ve başvuru talep etmelerine rağmen kendilerine herhangi bir dönüşün olmadığını dile getiren Sevim, yatırımlarını büyütüp istihdamlarını artırmak için OSB’de yer tahsisi talebinde bulundu.

Yapacakları yatırımın şehre büyük bir kazanç sağlayacağını vurgulayan Sevim, yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Geçtiğimiz yıl ekim ayında üretime geçtiklerini anlatan Sevim, “4 amcaoğlu bir araya gelerek bir iş yeri açmak istedik ve hep birlikte fabrika kurmaya karar verdik. Batman için modüler mobilya ihtiyacını karşılama adına bir adım attık. 19 Haziran 2020 tarihinde şirketimizi kurduk. Şirketimizi kurduktan sonra makine temini için Gaziantep, Bursa ve İstanbul’da gerekli araştırmaları yaparak cihazlarımızı aldık. Ekim 2020 yılında da üretime başladık.” dedi.

“YERİMİZ ÜRETİM İÇİN ÇOK YETERSİZDİR”

Fabrikanın Satış ve Pazarlama Müdürü Abdulhakim Sevim ise mevcut yerin küçüklüğünden dolayı üretim konusunda çok sıkıntılar yaşadıklarını belirtti.

Tek isteklerinin organizede kendilerine yer verilmesi olduğunu söyleyen Sevim, “Özellikle ürünlerimiz geldiği zaman tırların buraya giriş çıkışlarında sıkıntı yaşamaktayız. Malzeme yükleme konusunda da sıkıntılar yaşamaktayız. Şu anda üretim yaptığımız yer yapacağımız ürünler için çok yetersiz. Bin 800 metrekare alandayız ve şu anda bizim iki tane cihazımız eksik, yer olmadığı için getiremiyoruz. Bu nedenle Batman Organize Sanayi Bölgesinde bize yer tahsis etmelerini talep ediyoruz. Yer tahsis edildiği zaman diğer cihazlarımızı da devreye alıp Batman için marka olacak birçok çeşidin üretimine başlayacağız. Sayın Batman Valimizden ve yetkililerden talebiz bize yardımcı olmalarıdır. İnşallah ürettiğimiz mobilyaları hem Batman’da hem de dünyada bir marka haline getirmek istiyoruz.” dedi.(İLKHA)