İmsak: Güneş:
4 °C
asd

PKK, Peşmerge kontrol noktasına saldırdı

PKK, Peşmerge kontrol noktasına saldırdı

Irak Kürdistanı Bölgesi'nde, PKK mensupları, başkent Erbil'in Sidekan nahiyesi kırsalında bulunan bir Peşmerge kontrol noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.

PKK mensupların, Peşmerge noktasına düzenlediği saldırıda hafif silahların yanı sıra BKC diye tabir edilen Bixi ve RPG gibi silahların da kullanıldığı belirtildi.

Peşmerge'nin de karşılık verdiği saldırıda herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığı kaydedildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Peşmerge Komutanı Arif Yasin, bölgede kargaşa çıkarma peşinde olan PKK'nin Kürdistan Bölgesi'nin durumuna ve yasalarına saygı duyması gerektiğini söyledi.

Yasin, PKK'nin, Türkiye ile olan sorunlarını Kürdistan Bölgesi topraklarına taşımalarının bölgeye kargaşa ve sorun taşımaktan öte bir şey kazandırmayacağını söyledi.

PKK'nin saldırılarını, "Kürdistan Bölgesi halkına baskı kurmaya yönelik bir çaba" olarak değerlendiren Peşmerge Komutanı; halka sorun çıkarmanın, yola patlayıcı yerleştirmenin, Peşmerge mevzilerine saldırı düzenlemenin ne askeri ne de ekonomik yönden kendilerine bir şey kazandırmayacağını belirtti. (İLKHA)