Öğle: İkindi:
4 °C
asd
Advert

MEZAR TAŞLARINA İLGİ BÜYÜK

MEZAR TAŞLARINA İLGİ BÜYÜK

Batman’da yüksek fiyatlara rağmen mezar taşlarına yoğun ilginin olduğunu belirten mermer ustası Musa Öztürk, 3 bin liradan başlayan mezar taşı fiyatlarının 20 bin liraya kadar değiştiğini söyledi.

Yakınlarını kaybedenlerin son vazifesini yapmak için tercih ettikleri mermer fiyatları adeta dudak uçuklattı.

Üç bin liradan başlayıp 20 bin liraya kadar çıkan mezar taşlarının yapım süresi ise bir günden üç güne kadar değişebiliyor.

Mermer ustası Musa Öztürk, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, zengin fakir herkesin mezar taşına büyük bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Mermer fiyatının yüksek olmasına rağmen halkın mezar taşı yapmaktan geri durmadığını belirten Öztürk, ölmeden mezar taşını bile yaptırmak isteyenlerin olduğuna dikkat çekti.

“MEZAR TAŞINI SON VAZİFE OLARAK GÖRÜYORLAR”

Mermer fiyatlarının aşırı yükselmesine rağmen halkın mezar taşına olan ilgisinin azalmadığını dile getiren mermer ustası Musa Öztürk şöyle dedi: “Mezar taşı fiyatlarının yüksek olmasına rağmen millet yakınlarının son vazifesini yerine getirmek, mezarlarını yapmak için gayret gösteriyorlar. Bu konuda milletimiz vefat eden yakınları için elinden geleni yapıyorlar. Mermer fiyatları aşırı yükselmesine rağmen millet mermer taşıyla mezarlarını yapmaktan geri durmuyorlar.” ŞEVKİ ASLAN