Öğle: İkindi:
4 °C
asd
Advert

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Yalçın: Diş Fakültesinin ilimizde kurulması memnuniyet verici

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Yalçın: Diş Fakültesinin ilimizde kurulması memnuniyet verici

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Batman Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesinin kurulma kararı Batman sağlığı için olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada kurulan Diş Hekimliği Fakültesinin insan sağlığının korunmasında, ağız ve diş sağlığının geliştirilmesinde önemli hizmetler vereceğine inandıklarını belirtti.

Kararın, şehrin sağlığı için memnuniyet verici bir gelişme olduğunu ifade eden Yalçın, Diş Fakültesini Batman’a kazandırılmasını sağlamak için çaba sarf eden herkese teşekkür eden etti.

Yalçın, "İlimizin sağlık altyapısını ciddi anlamda güçlendirecek olan, gerek koruyucu gerekse tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin etkin olarak verilmesini sağlayacak Diş Hekimliği Fakültesinin Batman'ımız için hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Batman Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesinin de kurulmasına yönelik çalışmaları destekliyor ve bu çalışmaların olumlu bir şekilde sonuçlanacağına inanıyoruz." dedi. (İLKHA)