Öğle: İkindi:
4 °C
asd
Advert

HÜDA PAR’DAN ABD’YE “SOYKIRIM” TEPKİSİ

HÜDA PAR’DAN ABD’YE “SOYKIRIM” TEPKİSİ

ABD Başkan Joe Biden'ın, 1915 Olaylarını "soykırım" olarak nitelendirmesine tepki gösteren HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, soykırımı tarih boyunca gelenek haline getirmiş Batılı devletlerin hiçbir zaman Ermenilerin dostu olmadığına dikkat çekti.

HÜDA PAR, ABD Başkan Joe Biden'ın, 1915 Olaylarını "soykırım" olarak nitelendirmesine yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

Batılı devletlerin, Ermeni halkının geçmişini suiistimal ettiğine vurgu yapan HÜDA PAR, “Soykırımı tarih boyunca gelenek haline getirmiş batılı devletlerin ‘soykırım’ iddiasıyla Ermeni halkının geçmişini suiistimal ederek kendi çıkarlarına alet etmeleri hiç şaşırtıcı değildir. Tıpkı Rusya’nın bazı Ermeni örgütleri ile işbirliği yaparak onları kendi emellerine alet ettiği gibi. Birinci Dünya harbi günlerinde Kürdü, Ermenisi, Türkü, Arabı ve diğer adları ile bu coğrafyada yaşayan bütün halklar çok ağır imtihanlara, zulümlere ve trajedilere maruz kaldı. İnsanlığın yaşadığı en ağır travmalardan biri olan birinci dünya harbi ve sonrasında yaşanan acıların, hâlâ insanlıktan nasibini almamış Batılılar tarafından kirli emellerine alet edilmesi, ibret alınması gereken bir vakadır.” Açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada, “İnsanlık tarihinin en acılı sayfalarından olan bu döneme sadece ibret alınması ve bu acıların bir daha yaşanmaması için bakılmalıdır. İslam’ın hüküm ve otorite sahibi olduğu hiçbir tarihte zulüm ve soykırımlar yaşanmamıştır. Ne zaman ki güç ve iktidar Batılıların ve diğer emperyalistlerin eline geçti, bu tür trajediler güç yetirebildikleri coğrafyalardan hiç eksik olmadı. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki; ne ABD, ne Fransa gibi batılı ülkeler, ne de Rusya hiçbir zaman Ermenilerin dostu olmamıştır. Bugün de geçmişte yaşanan trajedileri siyasi çıkarlarına alet etmekten başka bir şey yapmıyorlar. Geçmişteki bu acılardan ders çıkarılması gerektiği gibi emperyalistlerin bu kirli emellerinin farkına varılmalı ve ibretler çıkarılmalıdır.” Denildi. Haber MERKEZİ