Öğle: İkindi:
4 °C
asd
Advert

PKK’YE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

PKK’YE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Gara’da 13 kişiyi katleden PKK’ye tepki göstermek için toplanan halk, “Kahrolsun PKK” sloganları eşliğinde yürüyüş düzenledi.

Kentte sivil soplum kuruluşlarının öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe katılan yüzlerce kişi, PKK’nin sivil katliamlarını lanetledi.
Batman Park önünde toplanan halk, buradan Atatürk Parkı’na kadar yürüdü. Yapılan yürüyüşte sık sık tekbir getiren katılımcılar, PKK aleyhine slogan attı.
Yürüyüşün ardından Atatürk Parkı’nda toplanan yüzlerce kişi, PKK'ye tepkisini burada da gösteremeye devam etti.
Yapılan basın açıklamasını Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dila Doğu okudu.
PKK’nin Gara’da vahşi yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirten Doğu “Kahrolsun PKK, kahrolsun FETÖ, kahrolsun bütün terör örgütleri demek için bu alanı dolduran Batmanlı hemşerilerime teşekkür ederim. Gara’da acımasızca 13 vatandaşımızın kafasına kurşun sıkarak en çirkin, en adi, en aşağılık yüzünü bir kez daha sergileyen PKK kahrolsun. Doğmamış çocukları yetim bırakan PKK kahrolsun. Açılımı Kürdistan İşçi Partisi olan ama Kürt işçileri katleden PKK kahrolsun.” dedi.
Açıklamasının devamında Doğu “Sadece PKK değil en sevdiklerimizle beraber hayallerimizi, umutlarımızı, gülücüklerimizi de öldüren FETÖ, DHKP-C ve birlik ve beraberliğimize kasteden bütün terör örgütleri kahrolsun. Sadece terör örgütleri değil onlara destek veren, onları koruyan, seven ve sempati duyanlar da kahrolsun. PKK ve destekçilerine sesleniyoruz: dış güçlerin faşist emellerine alet olmaktan vazgeçin. Silahlarınızı bırakın ve teslim olun.” ifadelerini kullandı.
İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından okunan duanın ardından basın açıklaması sona erdi.(İLKHA)