İmsak: Güneş:
4 °C
asd

AMELİYAT OLMAK İÇİN İZMİR’DEN BATMAN’A GELDİ

AMELİYAT OLMAK İÇİN İZMİR’DEN BATMAN’A GELDİ

70 yaşındaki Tarık AGARTAN kalp kapağı ameliyatı için İzmir’den Batman‘a gelip başarılı bir ameliyat geçirdi.

İzmir’de yaşayan Tarık AGARTAN ileri derecede ödem ve çabuk yorulma şikayeti ile İzmir’de hastanelere başvurdu. Burada AGARTAN’a kalp kasılma fonksiyonlarının ileri derecede bozulduğu ve kalp kapak değişim ameliyatının olması gerektiği söylendi.  Ancak AGARTAN yaşı, obezite tablosu ve ameliyatın riskleri nedeniyle bu ameliyatı İzmir’de yaptırmaktan vazgeçti.
Detaylı araştırmalar sonucu Batman Dünya Hastanesi ve uzman hekim kadrosunu bulan AGARTAN ameliyat için kararını verdi ve Batman’a geldi.
Başarılı ameliyatın sonrasında açıklamada bulunan Dünya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünden Op. Dr. Afşin YAVERİ: “Tarık beyin ameliyatı başarılı bir şekilde tamamlandı, 3 gün yoğun bakım sonrasında ise 10 günlük gözetim sürecimizin sonunda Tarık Bey’i İzmir’e, evine uğurladık. Böylesine yüksek riskli bir cerrahinin ve onun devam dönemini çok titiz çalışma ve bakımla yürüttük. Aynı zamanda Tarık  bey 120 kiloydu ve bu ameliyat için diyet programı çok büyük önem taşıyordu. Aslında Tarık Bey’i cerrahi, diyet polikliniği ve yemekhane hizmetleri olarak ekipçe hayata döndürdük diyebiliriz” dedi. M. EMİN URAZ