Akşam: Yatsı:
4 °C
asd
Advert

ESENTEPE KÜLLİYE İNŞAATI SÜRÜYOR

ESENTEPE KÜLLİYE İNŞAATI SÜRÜYOR

Geçen sene yapımına başlanan Esentepe Külliyesi inşaatı sürerken, Müftü Erhan çalışmaları yerinde inceledi.

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan Esentepede geçen yıl yapımına başlanan ve Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Külliye inşaatını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Ziyaretleri esnasında İl Müftüsüne İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri eşlik ederek, inşaat projesi ile bağlantı yolları hakkında yetkililer tarafından bilgilendirmede bulunuldu.
Bölgenin en büyük külliyesi özelliğini taşıyacak komplekste pandemiye rağmen çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten İl Müftüsü Erhan; Külliye kompleksinde binaların kaba inşaatının yıl ortasında tamamlanacağını belirterek, “ Esentepe’de yapımı süren merhum Necat Nasıroğlu Külliyesi, Güneydoğu’da en büyük külliye özelliğine sahip olmakla birlikte, Külliye tamamlandığında 8 bin kişilik Cami'nin dışında, bin kişilik Kütüphane, Gençlik Merkezi, Kur’an Kursu, bin kişilik Konferans Salonu, Nikah Salonu, Taziye Evi, Otopark vb. gibi çeşitli sosyal donatılarla hizmet verecek olup çevre ve etrafı da millet bahçesi olacak” dedi. M. EMİN URAZ