Öğle: İkindi:
4 °C
asd

ZOR BİR YIL GEÇİRDİK

ZOR BİR YIL GEÇİRDİK

Merkez Köy Muhtarları Toplantısında konuşan Vali Şahin, pandemiden ötürü zor ve zahmetli bir yıl yaşadıklarını söyledi.

İlimiz merkeze bağlı köy muhtarları toplantısı, Vali Hulusi ŞAHİN başkanlığında Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya; Vali Yardımcısı Muhammet ÖZYÜKSEL, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa ÇAKMAK, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, İl Müftüsü Turgut ERHAN, İl Sağlık Müdürü Hakan PAMUKÇU, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN ve merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.
Köylerin yol, içme suyu, altyapı ve eğitim gibi sorunlarının ele alındığı toplantıda muhtarlara hitap eden Vali, 2020 yılının zor ve zahmetli bir yıl olduğunu belirterek, “İl Özel İdaresinin güçlü ekonomik yapısı sayesinde hizmet anlamında bir sıkıntı yaşamadık. Pandemi nedeniyle hayatımızın sınırlandırılması anlamında zor günlerden geçtik. Halen salgın hastalık devam etmektedir. Tüm dünyada geniş çaplı bir aşılama çalışması tamamlanmadan bitecek gibi de görünmüyor. Biz Türkiye olarak çok başarılı çalışmalar yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz. Yaz aylarında itibaren elimizdeki imkanları doğrultusunda köylerimizin altyapı hizmetlerini gidereceğiz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından, muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Vali, sorunların çözümü konusunda ilgili kurum müdürlerin gerekli çalışmaların yürütülmesi konusunda talimat verdi. VEYSİ GÜLTEKİN